Fatma Girik Gözyaşlarını Tutamadı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Senatosunca verilen "Onursal Profesörlük" unvanına bu yıl, yönetmen Duygu Sağıroğlu, Feyzi Tuna ve geçen sene hayatını kaybeden Memduh Ün'e layık görüldü

Fatma Girik Gözyaşlarını Tutamadı

1 YIL ERTELENDİ

Prof. Sami Şekeroğlu Sinema-TV Merkezi'nde gerçekleşen törende konuşan  Mimar Sinan Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü Başkanı Prof. Dr. Alev İdrisoğlu, ödüllerin verilme kararının 1 yıl önce alındığını belirterek, usta yönetmen  Memduh Ün'ün vefatı üzerine bu töreninin ertelendiğini söyledi.

Unvan verilen kişilerin, uzun yıllar üniversitenin eğitim kadrosunda yer aldığına dikkati çeken İdrisoğlu, düşük ücretlere rağmen onların, öğrencilere eğitim verip, Türk sinemasına katkı sağladıklarını kaydetti.

FATMA GİRİK GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Törende Türk sinemasının usta yönetmen ve oyuncusu  Memduh Ün'ün "Onursal Profesörlük" unvanını,  Mimar Sinan Üniversitesi Rektörü Prof.  Yalçın Karayağız'dan alan onun hayat arkadaşı ünlü oyuncu  Fatma Girik, gözyaşlarını tutamadı.

"BENİ AĞLAYARAK BURAYA ÇIKARTMASAYDI"

Girik, "Kendim için iyi olur dedim bu yüzden geldim. İyi olurum zannettim. Ama iyi değilmişim keşke yaşasaydı da buraya beni ağlayarak çıkartmasaydı. 56 sene unutulamıyor, o çok iyi biriydi, çok güzel günlerimiz de oldu. Daha fazla konuşamayacağım" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER