EXPOMED FUARI’NA AFACAN DAMGA VURDU

Medikal sektörün dünyaca ünlü Expomed Fuarı’na katılan Afacan Plastik yoğun ilgi gördü

EXPOMED FUARI’NA AFACAN DAMGA VURDU

Medikal endüstrisinin vazgeçilmez iş platformu olarak sektörü her sene aynı çatı altında bir araya getirerek, yüzlerce yerli ve yabancı medikal firmaya ev sahipliği yapan Expomed Eurasia Fuarı’na ilk kez katılan Afacan Plastik Sanayi fabrikasında ürettiği ürünleriyle, katılımcılardan ve ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

Afacan Plastik Sanayi, dünyanın farklı noktalarından İstanbul’a gelen alım heyetlerinin de ajandasında ilk sırada yer alan fuar, hedef ülke Irak’ın yanı sıra Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Balkanlar olmak üzere 20’den fazla ülkeden alım heyetleriyle yaptığı görüşmelerle globalde gücüne güç katmaya devam ediyor.

ARTIK BİR DÜNYA MARKASI

Fuarda günün anlam ve önemine binaen açıklama yapan Afacan Platik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Abanoz, “Abanoz Group iştiraklerinden olan Afacan Plastik Sanayi markamızın ürünleriyle katılım sağladık. Vizyonumuz doğrultusunda, yurt içi ve yurt dışında büyüyerek en çok tercih edilen markalar arasında yer alarak gücümüzü ve karlılığımızı arttırmaya devam ediyoruz. Bildiğiniz üzere Samsun dünyada medikal kümelenme noktasıdır. Bu doğrultuda Samsun’un yerli sermeyeli markası olarak üstümüze düşen temsil görevimizi de gerçekleştirmekteyiz. Özellikle endüstriyel temizlik ve sağlık ürünlerinde hem iç hem dış pazarda ekonomik hijyenik ve tasarruflu kullanım sağlayacak inovatif ürünler üretmeyi sürdürüp dünyanın her yerinde çözüm için aranan bir marka haline gelmeye çalışıyoruz. Bu istikamette bir Samsun, bir Türkiye markası olarak ürünlerimizi tüm dünya ile paylaşarak uluslararası bir marka olma yolunda tüm girişimlerde olmaya devam edeceğiz. Afacan Plastik Sanayi artık bir dünya markasıdır. Türkiye’mize hayırlı olsun” dedi.

İKİLİ İLİŞKİLERDE BULUNULDU

Afacan Plastik, Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler, Kuzey Afrika ve Balkanlardan gelecek alım heyetleri fuar süresince katılımcı firmalar ile ikili iş görüşmelerde bulundu. Sağlık sektöründeki en yeni teknolojilerin, AR-GE ve inovasyon harikası ürünlerin sergilendiği fuarın açılışında T.C. Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Hakkı Gürsöz, Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, SEiS Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, TÜMDEF Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yaz, Reed Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğlu’nun yanı sıra çok sayıda sektör profesyonelleri ve katılımcı firmalar yer aldı.

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER