'Evlatsız Yaşayabiliriz Ama Vatansız Asla'

Yüksekova'da şehit düşen er Samet Bütün'ün babası Şevket Bütün sözleri Türk milletinin vatan sevgisini gözler önüne seriyor

'Evlatsız Yaşayabiliriz Ama Vatansız Asla'

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Yeşiltaş Karakolu'na 19 Haziran 2012'de düzenlenen saldırıda şehit olan sekizaskerden ulaştırma er Samet Bütün'ün Konya'da yaşayan ailesi, oğullarının hatıralarıyla yaşıyor.

Baba Şevket Bütün (57), oğlunun Konya Şehitliği'ndeki kabrini her gün ziyaret ediyor. Evladının şehadet haberini aldığı ilk günden bu yana metanetini koruyan Bütün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun şehit haberini televizyondan öğrendikten sonra Allah'a şükrettiğini söyledi.

Eşi ve iki evladıyla, şehit ailesine yakışır şekilde bir yaşam sürdüklerini belirten Bütün, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin çevresinde yaşananlar, ülkemizde yaşansa bile bir yere gitmeyiz. Bir yere sancağımızı diker, varlığımızı sürdürürüz. Birgün bu vatan selamete kavuşacak. Askere gönderdiğim oğlum şehit olduğu için şükrediyorum, elhamdülillah. Mutluyuz, gururluyuz. Evlatsız yaşayabiliriz ama vatansız asla. Diğer iki oğluma ve bana da görev düşerse seve seve gideriz. Terörle mücadele eden güvenlik güçlerine Allah güç, kuvvet versin, dualarımız onlarla. Arkalarında koca bir Türk milleti var. Hep onların yanındayız. Doğudaki insanlar da bu ülkenin bireyi. Hepimiz aynı haklara sahibiz ama bir grup, baskıyla güvenlik güçlerini zor duruma düşürmeye çalışıyor. Onlar da temizlenecek. Allah güvenlik güçlerimizi korusun, onları da ıslah etsin."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER