Evinin içi gözüktüğü için üst geçit yıkılacak

Kocaeli'de D-100 Karayolu’nun üzerine yapılan üstgeçitten evinin odalarının görüldüğünü iddia eden bir kadın dava açtı. Mahkeme üstgeçidin yıkılmasına karar verdi.

Evinin içi gözüktüğü için üst geçit yıkılacak

Kocaeli'nin Körfez İlçesi'nde, 80 yaşındaki S.T. adlı kadın D-100 Karayolu'nun üzerine yapılan üst geçidin evine çok yakın olduğunu, odalarının içerisinin gözüktüğü iddiasıyla davacı olurken, mahkeme üst geçidin yıkılmasına karar verdi. Köprünün yıkımı için gelen Karayolları ekipleri vatandaşların tepkisiyle karşılaşınca yıkım gerçekleştirilemedi.

Karayolları, 2012 yılında D-100 Karayolu'nda Körfez Yeni Yalı ve Barbaros mahallelerini birbirine bağlayan kesime yaya üst geçidi yaptı. Üst geçidin ayağının hemen yanındaki 3 katlı binada oturan S.T. adlı kadın köprünün evine çok yakın yapıldığını, evinin odalarının gözüktüğünü iddia ederek davacı oldu. Kocaeli İdare Mahkemesi bunun üzerine üst geçidin yıkımına karar verdi. Körfez Belediyesi mahalle halkının ve sivil toplum kuruluşlarının tepkisi üzerine aile ile görüşürken, üst geçitten evin görülmemesi için köprünün etrafını kapattı. Üst geçitten geçenlerin etrafı görmesi engellenirken, S.T. davadan vazgeçmedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER