ETÜT MERKEZİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIYOR

Atakum Belediyesi olarak yediden yetmişe, Atakum’da yaşayan her bireyin ihtiyaçlarını sorumlulukları olarak gördüklerini söyleyen Başkan Taşçı, “Gençlerimizi, geleceğimizin teminatı olarak görüyoruz. Bu anlamda hayata geçirdiğimiz Etüt Merkezi, onları üniversiteye hazırlıyor” dedi

ETÜT MERKEZİ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIYOR

Atakum Belediyesi olarak hayata geçirdikleri Etüt Merkezinin, Atakumlu 350 genci üniversiteye hazırladığını söyleyen Belediye Başkanı İshak Taşçı, eğitim odaklı projelerle Atakumlu çocuk ve gençlerin her zaman yanında olduklarını söyledi. Atakum Belediyesi Etüt Merkezi’nin, üniversite adayı gençlerin sınavlara hazırlanacağı önemli bir alan olduğunu söyleyen Taşçı, “Gençlerimize yönelik sportif, sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında birçok proje hayata geçiriyoruz. Etüt Merkezimizle de gençlerimizin eğitim hayatına katkı sağlıyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından burada görevlendirilen öğretmenler, gençlerimizi üniversite sınavına hazırlıyor. Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimizin her alanda gelişimi için önemli yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Bir yandan sosyal, kültürel ve sportif alanlarda gelişimleri için projeler hayata geçirirken, bir yandan da eğitim ve öğretimlerini çeşitli kurslar ve etkinliklerle destekliyoruz” diye konuştu.

350 GENCİMİZE HİZMET VERİYOR

Atakum Belediyesi Etüt Eğitim Merkezi’ne gençlerin yoğun ilgi gösterdiğini kaydeden Taşçı, “Mimarsinan Mahallesinde, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası’nın yanında hizmet veren Atakum Belediyesi Etüt Eğitim Merkezimiz 350 gencimize hizmet veriyor. Hayallerindeki üniversiteye gidebilmek için etüt merkezimizi tercih eden Atakumlu gençlerimiz, burada aldıkları ders takviyeleri ve deneme sınavlarıyla her geçen gün, istedikleri üniversiteye bir adım daha yaklaşıyor. Atakum Belediyesi olarak gençlerimizin ve çocuklarımızın eğitimine yatırım yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Gazete Gerçek

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER