Esnafın borçları ertelendi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Hatay ve Kilis'te bulunan esnafların kredi borçlarının ertelendiğini belirtti.

Esnafın borçları ertelendi

Zeytin Dalı operasyonu çerçevesinde sorunların çözümlerinin değerlendirildini ifade etti.

Bekir Bozdağ, “Hatay ve Kilis illerinde faaliyet göstermekte olan tarımsal üreticiler ile esnaf ve sanatkarların hazine faiz destekli kredi ödemelerinin faizsiz olarak bir yıl süre ile ertelenmesine daha önce karar verilmiş ve bu karar Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. 
Aynı şekilde Kilis ilinin tamamı için 31 Aralık 2017 öncesindeki vergi borçları ve sosyal güvenlik prim borçları 31 Aralık 2018 tarihine kadar ertelenmiştir.

Aynı şekilde Hatay ili Hassa, Kırıkhan, Kumlu, Reyhanlı, Yayladağı ve Altınözü ilçelerinde ikamet eden sigortalılar ve işverenlerinin de Ocak içi ayına denk gelen kurum alacaklarının 28 Şubat 2018’e kadar ertelenmesine, hem vergi hem sigorta pirimlerinin de 6 ay süreyle tamamının ertelenmesine karar verilmiştir.
 6 aylık sürenin dolmasından sonra mücvir sebep devam etmesi halinde bunların uzatılma durumu da söz konusu olabilecektir. Buralarda yaşayan vatandaşlarımıza faizsiz finans desteği sağlanması hususunda da çalışmalar yürütülmektedir”dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2018, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER