Eski Sağlık Bakanı Demircan'dan tedbirlere uyun çağrısı

Eski Sağlık Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, devletin aldığı tüm tedbir ve kurallara harfiyen uyulması gerektiği konusunda vatandaşları uyardı ve devlet yetkililerinin açıklamalarının dikkate alınmasını istedi.

Eski Sağlık Bakanı Demircan'dan tedbirlere uyun çağrısı

TBMM Genel kurulunda konuşan AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, hastalığın ilk olarak Çin'de ortaya çıktığını anımsattı.

Hükümetin peş peşe aldığı tedbirle koronavirüse karşı başarılı bir mücadele verdiğini ifade eden Demircan, "Gelinen noktada problem küresel bir sorun haline gelmiştir. Bu süreci bilim ve akıl ile yönetmek zorundayız. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun bildirileri takip edilmeli ve uyulmalıdır." diye konuştu.

Salgını fırsat bilerek ürün fiyatları üzerinden haksız kazanç peşinde koşan kişi ve firmalara karşı dikkatli olunması gerektiğini belirten Demircan, "Bu durumu fırsat bilen bazı çıkarcılar, gıda maddeleri ve korumada kullanılan maske, dezenfektan gibi ürünler üzerinden spekülasyon oluşturarak haksız kazanç sağlama peşinde koşmaktadırlar. Asla bu fırsatçılara fırsat verilmemelidir." diye konuştu.

Demircan, sosyal medya üzerinden yapılan açıklamalara da değinerek, "Yalan haber üreten, toplumda panik oluşturmak için, milli birliği sabote etmek için, milletimizin, devletimizin direncini kırmak için harekete geçmiş şer odaklarının faaliyetleriyle de karşı karşıyayız. Sosyal medya üzerindeki bu tezviratın önüne geçmek için vatandaşlarımız karşılaştıkları bu durumları derhal ihbar etmelidir." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER