Erol Olçak ve Oğlu Nasıl Şehit Edildi?

AK Parti'nin kuruluşundan bu yana reklamcısı olan Erol Olçak ve 16 yaşındaki oğlu İstanbul'da Boğaziçi Köprüsü'nde halkın üzerine açılan ilk ateş sonucu hayatını kaybetti

Erol Olçak ve Oğlu Nasıl Şehit Edildi?

Askeri darbe girişiminin ardından ellerinde bayraklarla İstanbul Boğaziçi Köprüsü'ne giden Erol Olçak, askerlere 'yaptıklarının doğru olmadığını ve Türk askerinin vatandaş ile karşı karşıya gelmemelerini' söyleyerek yanındaki grupla vatandaşlık görevini yerine getirmek istemiş. Ancak zırhlı araçların üzerine monte edilen silahlarla askerin ateş etmesi sonucu 16 yaşındaki oğlu ile beraber vurulmuştur.

Vücuduna üç mermi isabet eden Erol Olçak ağır yaralı olarak hastaneye yetiştirilmeye çalışırken oğlu ise kolundan girip kalbine saplanan mermi ile şehit oldu.

Olçak ve oğlunun cenazesi bugün Altunizade'deki İlahiyat Camisi'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda torprağa verilecek.

Olçak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok yakın bir isimdi. AK Parti'nin kuruluşundan bu yana reklamcısıydı.

Hayatını kaybeden Arter Ajans'ın sahibi Erol Olçak, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 1993'te, İstanbul İl Başkanlığı döneminde tanışmıştı. O tarihten beri birlikte çalışıyorlardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER