Ermeni Parlamenteri yerin dibine soktu

NATO Parlamenter Asamblesi 62. Yıllık Genel Kurulu toplantısının bugünkü oturumuna katılan Bakan Faruk Özlü, Ermeni Parlamenterin sorularına yanıt vermedi.

Ermeni Parlamenteri yerin dibine soktu

İstanbul'da gerçekleştirilen NATO Parlamenter Asamblesi 62. Yıllık Genel Kurulu toplantısının bugünkü oturumuna katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ermeni Parlamenterin sorularına yanıt vermedi. Sözde soykırım ve Karabağ sorunuyla ilgili Fransızca soru soran Ermeni Parlamentere, Bakan Özlü, "Sorunuz bizim için kabul edilebilir değil. Bilim ve teknoloji ile ilgili değil. Eğer "soykırımdan" bahsedecekseniz, bu toplantının konusu değil" karşılığını verdi. Bakan Özlü,"Türkiye'nin iç politikası sizin meseleniz değil, sorunuzu tamamen reddediyorum. Çok yazık. Sorunuza yanıt vermek istemiyorum" diyerek diğer soruya geçti.

BYLOCK KULLANICILARINI NASIL AYIRT EDECEKSİNİZ?

Avrupalı kadın bir parlamenter de Bakan Özlü'ye Bylock sorusu yöneltti. Bylock'un dileyen herkes tarafından iphone uygulaması olarak yüklenebileceğini hatırlatan Parlamenter,"Sadece telefonuna yüklediği için bu insanları soruşturma kapsamına alıyorsunuz. Telefonuna indiren normal bir insanla, suç işleyeni nasıl ayıt edeceksiniz"diye sordu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü soruya, "Buna cevap vermek çok zor, bu tür siber mücadeleler 21. Yüzyılın yeni bir hybrid savaş biçimi. Bu tür tehditlerle karşı karşıya kalabiliyoruz. ve tabi ki hangisinin böyle bir tehdit olduğu, hangisinin teknolojik olduğunun ayrımını yapmak çok zor. Bu zor bir soru" yanıtını verdi.

"TELEFONUMA BYLOCK YÜKSERSEM SUÇ TEŞKİL EDER Mİ?"

Aynı Parlamenter telefonuna Bylock programını yükselemesi halinde bunun Türk hükümeti için bir suç teşkil edip etmeyeceğini sordu. ? Bunu darbe ile alakalı kullanımını nasıl ayırt edeceksiniz"diye de ekledi. Bakan Özlü bu kez, "Sanırım sorunuz, terörist faaliyetten nasıl ayırt edileceği. Bu teknolojiyle ilgili değil daha çok istihbarat ve polisin çalışmalarıyla ilgili" karşılığını verdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşolu da toplantının dünkü oturumunda Ermeni Heyeti Başkanı Nahapetyan'ın provokatif sorusunu sert bir şekilde yanıtlamıştı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER