Erkunt Traktör'ün İzleri Dünyadan Takip Ediliyor

13 yıldır sektörde başarılı çalışmaları ile adından söz ettiren Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Erkunt Armağan, Amerika’da Women Presidents Organization (Kadın Yöneticiler Organizasyonu) tarafından yapılan değerlendirmede Dünya 13.sü oldu

Erkunt Traktör'ün İzleri Dünyadan Takip Ediliyor

Merkezi Amerika’da olan ve dünya çapında faaliyet gösteren Women Presidents’ Organization, her yıl olduğu gibi bu yıl dason 4 yılda şirketini en hızlı büyüten 50 kadın CEO’yu belirledi. Dünya çapında başarılı iş kadınları ve girişimcilerin bir araya gelerek oluşturduğu bu platform, CEO’ların şirketlerini bir adım daha öteye taşımaları için önemli fırsatlar sunuyor. WPO’nun esas amacı ise şirketlerin büyümesini hızlandırırken, rekabeti arttırmak ve öğrenme grupları aracılığı ile ekonomik güvenliği desteklemek.

Son 3 yılda yer aldığı listede, bu yıl da Dünya 13.sü olarak yer alan Zeynep ERKUNT-ARMAĞAN,3. kez değerlendirmeye alındığı uluslararası arenada ilk 50’ye giren ilk ve tek Türk kadın CEO olma ayrıcalığına sahip. 3 kez peş peşe dünyanın başarılı işkadınları listesinde Türkiye’yi temsil eden Erkunt Armağan, hissettiklerini şöyle dile getirdi: “2003 yılında Erkunt Traktör hayata geçtiğinde çok zor bir görevin beni beklediğini biliyordum. Yerli bir markayı pazara sunmak, kabul görmesi için adım adım Türkiye’yi dolaşmak, kendinizi ve ürününüzü anlatmak çetin bir süreçti. Hızlanan adımlarla bu kez de yarattığınız güvenin ve itibarın arkasında durmak, çiftçinin güvenine layık olmak durmaksızın çalışmayı gerektiriyor. Bugün geriye dönüp baktığımda;  çalışma arkadaşlarımdan bize güvenen çiftçi dostlarımıza kadar birçok paydaşımızla gerçek bir Aile olmayı başardığımızı görüyorum. Bu başarılar, bu ödüller benim gibi görünse de aslında bu büyük takımın başarısıdır. Ödül töreninin yapıldığı Baltimore/ABD’de, salondaki tek Türk kadın sanayici olarak ödülümü alırken, arkamda 2003 yılından beri Erkunt’a inanan, bugünkü Erkunt’u ortaya çıkaran herkesin varlığını hissettim. Erkunt’u bugünkü Erkunt yapan herkese şükran borçluyum. Genç girişimcilerle bir araya geldiğim birçok platformda, başarıya giden yolun inançla çalışmak, yılmadan çalışmak ve yapılan işi çok sevmekten geçtiğini her fırsatta dile getiriyorum. Türkiye’de bu bayrağı daha da ileriye taşıyacak gençlerimizin arkamızdan geldiğini bilerek, kararlı ve sabırlı olmanın önemini onlara biz kez daha hatırlatmak istiyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER