Erdoğan: Geri göndereceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 44.Muhtarlar Buluşması'nda yaşanılan ''Zeytin Dalı'' operasyonuna değindi. Bölgenin terör örgütlerinden arındırılacağını kaydetti. Bölgeyi yaşanabilir hale getirilmesinin önemine değindi.

Erdoğan: Geri göndereceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim sınır güvenliğimizi sağlama ve Suriye’yi yıllardır ülkemizde misafir ettiğimiz kardeşlerimizin geri dönebilecekleri emin bir yer haline getirme gayretlerimizi çarpıtmaya çalışanlar dört bir koldan saldırıyor. Kimi, terör örgütlerine yönelik olduğu gün açık ve net ortadayken bu operasyonu Afrin’deki Kürt kardeşlerimize gibi göstermeye, kimi bizi Suriye’yi işgalle suçlamaya çalışıyor" dedi.

Bölgenin teröristlerden temizlendikten sonra Suriyelilerin ülkelerine gönderilmesinden söz eden Erdoğan, Önce teröristlerin kökünü kurutacağız, sonra da oraya yaşanabilir hale getireceğiz. 3,5 milyon benim ülkemde misafir ettiğimiz Suriyeliler için. Tekrar onları topraklarına geri göndereceğiz. Sürekli olarak çadırda, konteynerlarda herhalde iskan edecek halimiz yok" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA
 

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER