Enerji ve Gümrük Bakanlığında 484 Kişi Açığa Alındı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda FETÖ Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile mücadele kapsamında 300 kişinin, Gümrük Bakanlığı'nda ise 184 kişinin açığa alındığı belirtildi

Enerji ve Gümrük Bakanlığında 484 Kişi Açığa Alındı!
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile mücadele kapsamında 300 kişinin, Gümrük Bakanlığı'nda ise 184 kişinin açığa alındığı belirtildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından dün akşam yapılan açıklamada bugüne kadar bakanlık bünyesinde 176, Rekabet Kurumu'nda ise 8 kişi olmak üzere toplam 184 kişinin açığa alınarak müfettiş soruşturması başlatıldığı söylendi.

Açıklamada ayrıca, "Bu kapsamda Gümrük ve Ticaret Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik olarak kapsamlı bir çalışma devam etmektedir" denildi.

Enerji Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan açıklamada ise "Bakanlığımız birimlerinde FETÖ-PDY bağlantılı olduğu tespit edilen 300 kişi açığa alınmış ve haklarında soruşturma başlatılmıştır" denildi.

Açıklamada ayrıca FETÖ-PDY ile irtibatlı kamu personeline yönelik çalışmaların sürdürülmekte olduğu söylendi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER