En faydalı olan parlamenter benim

‘Samsunlu değil’ eleştirilerine, “Bunları bırakalım, işimize bakalım. Biz Samsun sevdalısıyız” diyen AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, ‘Bakanlığı döneminde Samsun’a ne hizmet yaptı?” eleştirilerine de yanıt verdi. Demir, “Cumhuriyet tarihi boyunca Samsun’a en faydalı olan parlamenter benim” dedi

En faydalı olan  parlamenter benim

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, AK Parti'nin Samsun'da ilk kurulduğu dönemde kendisinin görevlendirilmesi gibi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için de görevin kendisine tevdi edildiğini belirterek, "Siyaseten hiçbir beklentim yok. Yusuf Ziya Yılmaz'dan aldığımız çıtayı daha da ileriye götürme sorumluluğu içindeyim. Siyasetten nemalanmak ne bizim ruhumuzda ne de duygu dünyamızda var" dedi.

GAZETE GERÇEK’İ ZİYARET ETTİ

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, beraberinde AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman ve İl Başkan Yardımcıları Güner Armutlu ve Oğuzhan Serinkaya ile birlikte, Gazete Gerçek'i ziyaret ederek, Genel Yayın Yönetmeni Hayati Kaynar ile bir araya geldi.

KARAR ANKARA’DA ALINDI, GÖREV BANA VERİLDİ

AK Parti'nin kurucu il başkanı olarak Samsun'daki teşkilatlanması sırasında kendisine görev verildiğini ve o günkü zor şartlarda Samsun'da, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 30 Mart mitingini gerçekleştirdiklerini ifade etti. Demir, "Şimdi sivil hayata dönmüşken bir kez daha aynı sorumluluk tarafıma tevdi edildi. O ki karar alındı biz de gereğini yapacağız" dedi. Milletvekilliği ve bakanlığı döneminde olduğu gibi, Büyükşehir Belediye başkanlığı ile ilgili de siyaseten hiçbir beklenti içerisinde olmadığını vurgulayan Demir, "19 yıl bu şehirde belediye başkanlığı yapan Yusuf Ziya Yılmaz'ın Samsun'un değişimi ve vizyon anlamında çok büyük katkıları oldu. Şimdi ondan aldığımız bu çıtayı daha ileriye götürmeye, şehrimizin kalkınmasına, yeni sisteme uygun, sistematik bir belediyeciliği reforme etmek zorundayız. Bu büyük bir sorumluluktur. Benim kişisel olarak da çizgim ve durumum bellidir. Siyasetten nemalanmak ne bizim ruhumuzda ne de duygu dünyamızda var" diye konuştu.

BAKANLIĞIM DÖNEMİNDE SAMSUN YATIRIMLARDA İLK 5’E GİRDİ

Bazı çevrelerin kendisine yönelttiği bakanlığı döneminde Samsun'a katkısı olmadığı eleştirilerinin ise gerçeklerden uzak ve insafsızca olduğunu dile getiren Demir, "Samsun'a Cumhuriyet tarihi boyunca en faydalı olan parlamenter benim. Nüfusuna göre kamu yatırımlarından yararlanan ilk 5 il arasına girdi. Büyükşehir'deki görevimiz sırasında da yine aynı sorumlulukla 5 milyar TL bir yatırım planlamasıyla şehrimizi çok daha ileriye götürmek için var gücümüzle çalışacağız" dedi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER