En düşük memur maaşı ne kadar olacak?

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2018 bütçesiyle ilgili bilgilendirmede bulundu. Eğitimden sağlığa emeklilere varana kadar ortaya çıkan rakamlardan söz etti. En düşük memur maaşının ne kadar olacağını kaydetti.

En düşük memur maaşı ne kadar olacak?

Hükümet 2018 yılı bütçesini belirlerken hangi alanlarda ne kadar yatırımların olacağını da ifade etti. Açıklama Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapıldı. 

Gelecek yılın ekonomi bütçesinde en büyük pay yine sağlık ve eğitim alanında gerçekleştirildi. Eğitime katkı olarak ayrılan miktar 134 milyar lira olurken sağlık hizmetlerinde kalitenin artırılması için ayrılan pay 127 milyar lira olarak belirlendi.

2018 bütçesinde emeklilere de ciddi katkılar var

2018 yılı için belirlenen bütçede emeklilere de ciddi oranda destek söz konusu. Bütçe tasarısına göre emekliler için yapılacak olan maaş ödemesi tutarında rakam 209.6 milyar lira olması beklenirken rakamın 235 milyar liraya kadar çıkması muhtemel dahilinde. Emekli aylıklarının sosyal güvenlik içerisindeki payı da yüzde 67.9’a çıkarıldığı ifade edildi.

Ocak ayında en düşük memur maaşı 2 bin 830 lira

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ocak 2018’de en düşük memur maaşının 2 bin 830 liraya çıkacağını söylerken kamu görevlileri ve emeklilerin mali-sosyal haklarında iyileşmeler sağladıklarını vurguladı. 


Kaynak: Takvim

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER