En büyük 2. fabrikasını Samsun’a kuracak

Tekirdağ Malkara’da Türkiye'nin en büyük süt ürünleri fabrikalarından birisini işleten Kaanlar Gıda'nın aylardır Samsun'daki Gıda OSB'den talep ettiği yer sorunu nihayet çözüldü. Kaanlar Gıda'ya, Gıda OSB'nin ikinci etabında yer verildi. Kaanlar Gıda altyapı sorunu çözüldükten sonra en büyük ikinci fabrikasını Samsun'a kuracak

En büyük 2. fabrikasını  Samsun’a kuracak

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın Gıda OSB'deki doluluk nedeniyle yer taleplerine net bir cevap veremediklerini açıkladığı, Tekirdağ Malkara'daki fabrikasından sonra en büyük ikinci fabrikasını Samsun'a kurmaya hazırlanan Kaanlar Gıda'nın yer talebi sorunu nihayet çözüldü. Firmaya henüz altyapısı tamamlanmamış durumda bulunan Gıda OSB'nin ikinci etabında yaklaşık 17 dönümlük bir yer tahsis edildi.

EN BÜYÜK İKİNCİ FABRİKAYI SAMSUN’A KURACAK

Samsun Valisi Osman Kaymak, Gıda OSB'deki doluluk nedeniyle Kaanlar Gıda'ya cevap veremediklerini açıklamıştı. Yaklaşık 5 aydır devam eden yer talebiyle ilgili sorunda nihayet çözüm bulurdu. Malkara’da Türkiye’nin en büyük otomatik beyaz peynir üretim hattına ve günlük olarak 700 ton süt işleme kapasitesine sahip bulunan Kaanlar Gıda, bu büyüklükteki ikinci fabrikasını Samsun'a kuracak.

2. ETAPTA 17 DÖNÜM YER TAHSİS EDİLDİ

MÜSİAD Samsun Şubesi Başkanı Haluk Tan, Kaanlar Gıda'nın yaklaşık 5 aydır Samsun'da kuracağı fabrika için yer talebinde bulunduğunu ve yatırım tercihini de Gıda OSB'den yana kullandıklarını belirterek, "Birinci etapta yer olmadığı için GIDA OSB'nin ikinci etabında yaklaşık 17 dönümlük bir yer tahsisi yapıldı. Şu an ikinci etapta altyapı konusunda eksiklik var ama en kısa zamanda yapılacaktır" dedi.

SAMSUN İÇİN BÜYÜK BİR KAZANIM

Kanlar Gıda'nın Tekirdağ Malkar'da çok büyük bir fabrikası bulunduğunu, aynı fabrikanın bir benzerini de Samsun'a yapacaklarını söyleyen Haluk Tan, "Altyapı eksikliklerinin giderilmesi, fabrikanın yapımı derken tesisin ancak bir yıl sonra faaliyete geçecektir. Samsun'un hayvancılığı için böyle bir tesisin faaliyete geçmesi büyük bir yarar sağlayacak ve çok sayıda kişinin istihdam edilmesini de sağlayacaktır" dedi.

Kaanlar Gıda'nın Samsun'da kuracağı fabrikayla, Amasya, Tokat, Çorum ve ilçelerini de üretime dahil etmesi planlanıyor. Yaklaşık olarak bin 500'e yakın kişiye istihdam sağlayan Kaanlar Gıda, yıllık 1 milyar liraya yakın ciro yapıyor.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER