Emniyet Harekete Geçti! Özel Tim Kuruluyor

Canlı bomba saldırısına maruz kalan büyükşehirlerin istihbarat şubelerinde canlı bomba birimi kurulması kararlaştırıldı.

Emniyet Harekete Geçti! Özel Tim Kuruluyor

Ankara, İstanbul ve Diyarbakır’da son bir yılda yaşanan 10 canlı bomba saldırısının ardındanEmniyet Genel Müdürlüğü önemli bir karar aldı.

Habertürk'ün haberine göre: Canlı bomba eylemlerinin PKK, DHKP-C ve IŞİD gibi terör örgütleri tarafından yapılmasını dikkate alan Genel Müdürlük, bu eylemlerin tek bir merkezden takip edilmesi için yeni bir yapılanmaya gitti.

İstihbarat Daire Başkanlığı ve canlı bomba saldırısına maruz kalan büyükşehirlerin istihbarat şubelerinde canlı bomba birimi kurulması kararlaştırıldı. İstihbaratta daha önce örgüte göre farklı masalar bulunuyor ve saldırıların aydınlatılmasında görev alıyordu.

SIKI TAKİBE ALINACAK

Kurulacak yeni birimin görevi canlı bomba eylemlerinin aydınlatılmasının yanı sıra muhtemel saldırıların engellenmesi de olacak.

Birim, ülke genelinde farklı örgütler bünyesinde olup da canlı bomba ihtimali olan isimlerin de takibini yapacak. Böylece terör saldırıları gerçekleştirilmeden engellenecek. Birimde“Canlı Bomba Timi” adı verilen, canlı bomba konusunda uzman, tecrübeli terör ve istihbarat polisleri görev alacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER