Emeklilerin adayı Çay gövde gösterisi yaptı

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Samsun Şubesi Olağan Genel Kurulu’nda başkanlık görevine aday olduğunu açıklayan Seydahmet Çay, 100’e yakın emeklinin desteğini alarak gövde gösterisi yaptı

Emeklilerin adayı Çay gövde gösterisi yaptı

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Samsun Şubesi’nin 24 Şubat 2019 tarihinde Fuariçi Neco Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek Olağan Genel Kurulu’na aday olduğunu duyuran Seydahmet Çay, dernek üyelerine TOKİ’den ev imkanı, 10’un üzerinde işletmeden indirim imkanı sağlayacaklarını belirterek, yanlarında olma sözü verdi.

‘TOKİ SORUNUNU KÖKÜNDEN ÇÖZECEĞİM’

Seydahmet Çay, “Emeklilerin ciddi sorunları vardır. Onların sorunları ile ilgilenmek, çözümlerini bulmak ve yanlarında olmak için yol açıkmış bulunuyoruz. Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olduğu dönemde imzalanan TOKİ-Emekli anlaşması kapsamında 5-6 ilde emekliler TOKİ’de ev sahibi oldular, evleri kendilerine tahsis edildi ancak Samsun’da bu yapılmadı. Dernek başkanı seçilirsem, bu TOKİ sorununu kökünden çözeceğim” diye konuştu.

‘YÜZDE 5-15 İNDİRİM SAĞLAYACAĞIZ’

Seydahmet Çay, “Kentimizde 10’un üzerinde iş adamıyla anlaştım, onların işletmelerinden emeklilere indirim imkanı sağlayacağız. Ön protokol gerçekleşti, başkan olup göreve geldiğimizde resmi protokolü de imzalayacağız. Derneğimizin üye kartını bu işletmelere gösteren emekli arkadaşlarımız, alışverişlerinde yüzde 5 ila 15 arasında indirim alacaklar” şeklinde konuştu.

‘EMEKLİLERİ YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ’

“Emeklilerin her saat yanında olacağız” diyen Seydahmet Çay, şöyle devam etti; “Emekli arkadaşlarımızın sorunları ile ilgilenilmiyor. Yalnızlığa mahkum kalıyorlar. Bizim dönemimizde böyle bir şey olmayacak. Başkanı veya yönetim kurulu üyelerini aradıkları andan 10 dakika sonra; hasta, cenaze, düğün ne olursa olsun iyi gününde kötü gününde onların yanında olacağız. Emekli arkadaşlarımızı yalnız bırakmayacağız.”

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER