Emekli ikramiyeleri ve maaşlar bayram öncesi ödenecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, bayram öncesinde emekli maaşlarının  ve ikramiyelerinin ödeneceğini açıkladı.

Emekli ikramiyeleri ve maaşlar bayram öncesi ödenecek

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren haber Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’ndan geldi.

Açıklanan ikramiyeler ve emekli maaşlarının bayram öncesine denk gelmesi çalışmaların sürdüğünü belirten Bakanı Jülide Sarıeroğlu “1000 TL'lik ikramiye ödememiz olacak. SSK-Bağkur ve emekli sandığından emekli olan vatandaşların, SGK'dan emekli aylığı almanın yanı sıra farklı ödemeleri alan hak sahiplerimiz de bulunmakta. Haziran'ın ilk haftasında ödemeye yapacağımızı ifade etmiştik. 15 - 17 Haziran tarihleri Ramazan Bayramı. Bayram öncesinde vatandaşlarımızı daha da rahatlatmak adına, hem emekli maaşlarımızın ödemelerini hem ikramiyelerimiz de bir önceki hafta yapmaya karar verdik.” Dedi.

“Bağkur ve emekli sandığı, 7 Haziran 2018'de ödeyeceğiz.” diye Bakan, “SSK emeklilerimizin ikramiyelerini de 8 Haziran 2018 tarihinde, emekli sandığı ayın 1 - 5 arasında, SSK Bağkur emekli maaşlarımızı da 11-12-13 Haziran tarihlerinde ödemelerini gerçekleştirmiş olacağız.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER