Emekçilere zulmediyorlar

Memur-Sen Samsun İl Temsilciliği'ne bağlı sendikaların şube başkanları ile gerçekleştirilen toplantıda Memur-Sen Samsun il Temsilcisi Hamdi Yıldız güven tazeledi. Yıldız, 31 Mart yerel seçimlerinde göreve gelen CHP'li belediyeleri emekçilere zulmetmekle suçladı

Emekçilere zulmediyorlar

Memur Sen 6. Olağan Genel Kurul sonrası yeni hazırlanan yönetmelik çerçevesinde sendikanın 81 il temsilciliği yenileniyor. Memur-Sen Samsun İl Temsilciliği'ne bağlı sendikaların şube başkanları ile gerçekleştirilen toplantıda Memur-Sen Samsun il Temsilcisi Hamdi Yıldız güven tazeledi.

HİÇBİR EMEKÇİNİN HAKKINI YEDİRTMEYİZ

Memur Sen İl Temsilciliği seçimi, şube başkanları ile yapılan istişare toplantısında seçim yapmadan şube başkanları ile mutabık kalınarak gerçekleştirildi. Buna göre Memur-Sen Samsun İl Temsilciliği'ne yeniden Hamdi Yıldız (Eğitim Bir Sen) getirildi. Şube başkanlarının ortak kararıyla yeniden Memur Sen İl Temsilciliği'ne getirilen Hamdi Yıldız, "Memur-Sen olarak 11 hizmet kolunda Samsunumuzda yetkiliyiz. 22 bin üyemizin ve tüm memurlarımızın, özlük ve mali haklarının korunması ve iyileştirilmesi çalışma koşullarının iyileştirilmesi özgürlüklerin artırılıp içselleştirilmesi mücadelesini veriyoruz. Türkiye’nin en büyük sendikası olarak 'Yerelden Evrensele Soylu Mücadele' mottosu ile ülkemiz genelinde ise tüm dünyada hak ve hakikatin hakim olabilmesi, emekçilerin haklarının korunması için mücadelemizi sürdürüyoruz. Emekçinin hakkı, bizim için hiç bir ayrım gözetilmeksizin korunması iyileştirilmesi gereken haktır. Dilimiz, dinimiz, tenimiz farklı olabilir ama terimiz aynı acılar aynı sevinçler aynı gözyaşı aynı. Bu yüzden hiçbir emekçinin hakkının yenmesine, mağduriyetine, müsaade etmeyiz, mücadelesini veririz" diye konuştu.

CHP, EMEKÇİLERE ZULMEDİYOR

31 Mart seçimlerinde göreve gelen CHP'li belediyeleri de hedef alan Hamdi Yıldız, "Ülkemizde 31 Mart yerel seçimler sonrasında maalesef CHP'li belediyelerde, yıllarca emekçi diyerek sömürmeye çalışan zihniyet, bugün emekçilere zulmetmekte, sürgünlerle, baskılarla, işten çıkarmalar ile emekçilerimizin haklarını gasp etmektedirler. Bunlara asla müsaade etmeyiz" dedi. 

YENİ YÖNETİM KİMLERDEN OLUŞTU?

Bu arada Memur-Sen'de yeni oluşumda İl Sekreterliğine Murat Akkuş (Diyanet Sen), Teşkilatlanma Sekreterliğine Savaş Gayretli (Bem Bir Sen), Mali Sekreterliğe Ayhan Beyaz (Birlik Haber Sen), Sosyal İşler Sekreterliğine İsa Çolak (Bayındır Memur Sen), Basın İletişim Sekreterliğine Mustafa Karabiber (Büro Memur Sen) getirildi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER