El Bab'da Türk askerine ikinci saldırı; 4 şehit, 15 yaralı!

Suriye’de devam eden Fırat Kalkanı harekâtında katılan Türk askerlerinin bulunduğu El Bab bölgesinde, IŞİD'in bugün ikinci kez saldırdığı, 4 askerin şehit olduğu ve 15'inin de yaralandığı bildirildi.

El Bab'da Türk askerine ikinci saldırı; 4 şehit, 15 yaralı!

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan ve 120’nci gününe giren Fırat Kalkanı harekatı ile desteklenen Özgür Suriye Ordusu mensuplarının ilerlemeye çalıştığı El Bab yakınlarındaki Türk askerlerinin konuşlu olduğu sahra hastanesinin kurulu olduğu bölgeye IŞİD militanlarınca saldırı düzenlendi. Çıkan çatışmada çok sayıda IŞİD'li etkisiz hale getirilirken, şehit ve yaralılar olduğu belirtildi. IŞİD saldırısının püskürtülmesinin ardından yaralıların sınır hattına taşınması için çalışma başlatıldı.

Kar yağışı nedeniyle ulaşımın güçlükle sağlandığı öğrenilirken, yaralı askerlerin getirileceği Kilis ve Gaziantep’teki hastanelerde teyakkuz durumuna geçildi. Hain saldırıda şehit düşen askerlerin de bölgeye sevk edilen ambulans ve helikopterler ile Gaziantep Adli Tıp Kurumu’na taşınması için çalışma başlatıldığı bildirildi.


6 ASKER YARALANMIŞTI


Sabah saatlerindeki saldırıda 6 Türk askeri yaralanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER