Eğitim ve sağlık ihalelerinde iptal kesinlikle yok

Samsun Valisi Osman Kaymak, Yeni Ekonomik Program'da yer alan yeni ihale yapılmaması kararının Samsun'da e_itim ve sa_lık alanındaki yatırımları etkilemeyece_ini belirtti. Kaymak, "Okul ve hastane in_aatlarımız devam edecek. Kesinlikle bir kısıtlama yok" dedi

Eğitim ve sağlık ihalelerinde iptal kesinlikle yok

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun'da inşaat halindeki kamu yatırımlarında iptal ya da erteleme gibi hiçbir sıkıntı olmadığını, okul ve hastane inşaatlarının ve ihalelerinin devam edeceğini belirtti.

İHALELERDE ERTELEME YAPILDI MI?

Samsun Valisi Osman Kaymak, 93.5 frekansında yayın yapan Radyo Gerçek'te, Gülsüm Atik'in hazırlayıp sunduğu Gerçek Gündem programının yeni yayın dönemindeki ilk canlı yayın konuğu oldu. Yeni Ekonomik Program'ın açıklanmasının ardından yeni ihale yapılmaması mevcut ihalelerin iptal edilmesinin Samsun'u nasıl etkileyeceğine yönelik soruyu yanıtlayan Vali Kaymak, eğitim ve sağlık alanındaki yatırımlarda hiçbir kısıtlama olmadığını, okul inşaatları ve hastane ihalelerin de yapılacağını belirtti.

SAMSUN ŞEHİR HASTANESİ İHALESİ BU AY SONUNDA

Samsun'un 2018 yılındaki Kamu Yatırımları Programı'nda 223 milyon TL'lik projesi bulunduğunu ifade eden Kaymak, yap-işlet devret modeliyle yapılacak Samsun Şehir Hastanesi ile ilgili ihale sürecinin de devam ettiğini, ihalenin ekim ayı sonunda neticelenmesinin beklendiğini söyledi.

EĞİTİM YATIRIMLARI DA ÖNCELİKLİ

Samsun'da kamu yatırımlarının Yeni Ekonomi Programı'nda yer alan kamu tasarrufları da dikkate alınarak önceliklerin belirlendiğini söyleyen Kaymak, "Samsun Şehir Hastanesi'nin yanı sıra 19 Mayıs, Kavak, Salıpazarı devlet hastanelerinin ihaleleri de gerçekleştirilmiş durumda. Eğitimde ise hiçbir okul projemizde bir kısıtlama söz konusu değil. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda Samsun'un da 2019 yılında tekli eğitime geçmesi yönünde projelendirilen okul inşaatlarımız hiçbir erteleme ya da iptal olmadan devam edecek. Projelerin vatandaşımızın hizmetine sunulması için var gücümüzle gayret sarf ediyoruz" diye konuştu.

DAHA ÇOK ÜRETEREK SIKINTIYI AŞACAĞIZ

Dünya ekonomisinde yaşanan belirsizliklerle, radikal değişimlerin ve yeni güç dengelerinin oluştuğu bir süreçten geçildiğini vurgulayan Osman Kaymak, "Ülkemiz yeni ekonomi programı yol haritasıyla bu süreçte yaşanılan sıkıntıları atlatacaktır. Şehrimizde de birlik ve beraberlik içerisinde, katılımcı bir anlayışla kalkınma faaliyetlerine devam edeceğiz. Daha çok üreten, daha fazla değer yaratan bir toplum olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz" dedi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER