Ebru Gündeş, Kocasını Almaya Gelen Ekipten Ricada Bulundu

Türkiye'de 17 Aralık rüşvet operasyonunda yakalanıp 70 gün hapis yattıktan sonra serbest kalan işadamı Reza Zarrab, İran'a yönelik yaptırımları ihlal ederek ABD'yi dolandırmak, bankacılık sahtekârlığı ve karapara aklama suçlamalarından Miami'de tutuklandı. Savcılık Zarrab için 75 yıl hapis istedi.

Ebru Gündeş, Kocasını Almaya Gelen Ekipten Ricada Bulundu

EBRU GÜNDEŞ ŞOKA GİRDİ

Gözaltına alındığı sırada eşinin yanında bulunan  Ebru Gündeş'in olay karşısında büyük bir şok yaşadığı ve uzun süre kendine gelemediği öğrenildi. Öte yandan Gündeş'in Zarrab'ı almaya FBI şube müdüründen kızının durumdan olumsuz etkilenmemesi için "Kocamın arkadaşı gibi davranın" ricasında bulunduğu öne sürüldü.

KIZLARINI DİSNEYLAND'A GÖTÜRMÜŞLERDİ

Ebru Gündeş'in avukatı Şeyda Yıldırım, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "ABD'ye cumartesi günü gitti. Eşi ve kızı ile tatile gitmişlerdi. Kızlarını  Disneyland'a götürmüşlerdi. Orada bir avukat grubumuz var. Rıza beyin yanındalar. Ben de birkaç gün içinde gideceğim. Ben, onlara bilgi sağlayıcı olarak gideceğim. Burada, anı anına trafiği takip ettim. Böyle bir karar beklemiyorduk. Kendisi de böyle bir şey beklemiyordu. Eşi ve kızı halen orada  Miami'deler; süreci takip ediyorlar."

KIZI İÇİN İSTANBUL'A DÖNDÜ

Eşiyle ilgili adli süreci yakından takip eden  Ebru Gündeş, anaokuluna giden kızının olaylardan daha fazla etkilenmemesi için  İstanbul'a döndü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER