Duygusal olmam

AK Parti'de Samsun'da ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesi mesai sürerken, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, adayların belirlenmesi sırasında tavrının ne olduğu Gazete Gerçek'e açıkladı. Demir, "Ön kabullerim yok. Duygusal olmam" dedi

Duygusal olmam

AK Parti'de Samsun'daki ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesine yönelik çalışmalar sürüyor. Samsun ilçe başkan adaylarının aralık ayının ilk haftası itibariyle açıklanması beklenirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na AK Parti'den aday gösterilen Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Mustafa Demir, Genel Merkez'deki çalışmalar nedeniyle halen Ankara'da bulunuyor.

SAMSUN MİLLETVEKİLLERİNİN GÖRÜŞLERİ ALINDI

AK Parti Genel Merkezi’nde ilçe adaylarının belirlenmesiyle ilgili alt komisyonda çalışmalar hummalı bir şekilde devam ederken, Samsun milletvekillerinden ilçelerde kimlerin aday gösterilmesi gerektiği ile görüşleri soruldu. Milletvekilleri de tüm ilçeler için aday önerilerini ve seçim stratejileri ile görüşlerini komisyona aktardılar. 

DEMİR: AÇIKLANMASI ÇOK SÜRMEZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Büyükşehir Adayı gösterilen Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Mustafa Demir, Genel Merkez'de devam eden ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesi süreci ile ilgili olarak, "Adayların belirlenmesi çok sürmez" dedi.

HENÜZ BANA SORULMADI

Aday gösterilecek isimlerle ilgili henüz kendisinden görüş alınmadığını dile getiren Demir, "Adaylar konusunda sizin tercihiniz nasıl olacak?" sorusunu ise, "Ben bu konuda duygusal olmam. Genel Merkez’in ve komisyonun teknik çalışmalarının üzerine katkı verecek görüşlerimi dile getiririm. Adaylar konusunda duygusal değilim, ön kabullerim de yok" diye konuştu.

HAKKANİYETTEN YANA OLURUM

Demir, "Mevcut belediye başkanlarının devam etmesi mi yoksa değişimden yana mısınız?" sorumuzu ise, "Ben böyle bir tartışmanın içinde olmam. Hakkaniyet ve adaletten yana olurum" diye konuştu.

CUMA GÜNÜ SAMSUN’DA

Seçim çalışmaları nedeniyle halen Ankara'da bulunan Mustafa Demir, cuma günü Samsun'a gelecek. AK Parti İl Başkanlığı, Mustafa Demir için bir karşılama programı hazırlayacak. Mustafa Demir, İl Başkanı Hakan Karaduman ile birlikte düzenleyeceği basın toplantısının ardından ise ilçe teşkilat ziyaretlerine başlayacak.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER