Dünyanın Gözü Mültecilerin Getirileceği Dikili'de

AB ile yapılan anlaşma gereğince göçmenlerin İzmir'in Dikili ilçesine getirileceği haberi ile dünyanın gözü İzmir'in şirin ilçesi Dikili'ye çevrildi

Dünyanın Gözü Mültecilerin Getirileceği Dikili'de

Avrupa Birliği (AB) ile yapılan anlaşma gereğince göçmenlerin İzmir'in Dikili ilçesine getirilmesi haberi ile  Dikili, dünyanın ilgi odağı oldu.

MÜLTECİLER DİKİLİ'YE GETİRİLECEK

AB ile  Brüksel'de yapılan anlaşma gereğince Türkiye'ye iade edilecek mültecilerin ilk bölümü, 4 Nisan'da İzmir'in Dikili ilçesine getirilecek. Dikililimanına getirilecek sığınmacılar, Geri Kabul Merkezine götürülecek. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ekipleri, sığınmacıların parmak izlerini alıp kimlik bilgilerini kaydedecek.

ÖNCE KAPALI SPOR SALONLARINDA BEKLETİLECEKLER

Dikili'de henüz yapımı başlamamış olan Geri Kabul Merkezi nedeniyle gelecek olan göçmenlerin Dikili'de bulunan kapalı spor salonlarında bekletileceği, parmak izlerinin alınarak kayıtlarının yapılacağı ve başka kamplara gönderileceği öğrenildi.

DİKİLİ İSYANDA

Öte yandan, yabancı basın mensuplarının şimdiden  Dikili'ye gelip tanıtım çekimlerine başladığı gözlendi. Dikili'nin "Geri toplama merkezi" olarak seçilmesine isyan edenler ise eylem yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER