Dünyanın En Hızlı Doğumu!

İskoçya'da yaşayan 20 yaşındaki Daisy Stewart 5 dakika 17 saniyede doğum yaptı. Stewart şimdiye kadarki en hızlı doğum yapan kadın oldu.

Dünyanın En Hızlı Doğumu!

EBELER BİLE ŞAŞTI KALDI

20 yaşındaki anne Daisy Stewart geçen pazartesi günü çocuğu Poppy'u doğum sancıları başladıktan beş dakika 17 saniye içinde doğurdu. Doğum öncesi ilk defa anne olacak Stewart'a doğum nedeni ile çok acı çekebileceğini söyleyen ebeler, sadece üç zorlamadan sonra çocuğun doğması üzerine şaşırdılar.

DÜNYA REKORU İÇİN BAŞVURU İSTEDİLER

Normalde ilk doğum 12 ve 18 arasında sürerken genç kadının ilk doğumunun beş dakika sürmesi üzerine Guinness yetkilileri genç annenin kocası Keiran Watson'dan Dünya rekoru için başvuru yapmasını istedi.

"ÇOCUK GELİYOR DEDİM, HEMŞİRE İNANMADI"

Genç anne Daisy doğumu ile ilgili olarak şunları söyledi:

"Hastanede doğum sancılarım tuttuğu sırada doğumu yapan hemşireler bana bu sancıların doğumdan önce en az 10 saat süreceğini söylediler. Ben ise onlara bu kadar uzun süren bir acıya katlanamayacağımı söyledim. Hemşireler beni doğumhaneye aldılar. Kendimi zorladım ve çocuk geliyor dememe rağmen hemşire bana inanmadı; ama bir kaç zorlamadan sonra hemşire, 'İşte çocuk doğdu' dedi.

"REKOR İÇİN KANITLARI GÖRMEMİZ GEREK"

Genç anneyi kutladıklarını söyleyen Guinness Dünya Rekorları sözcüsü, genç anneye yeni bir kategori açmak için kanıtları görmeleri gerektiğini bu yüzden anne ve kocasının Guinness'in resmi web sayfası aracılığı ile rekorlar kitabına girmek için başvuru yapmaları gerektiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER