Dünya müzikleri SAMDOB’da

‘ConFuoco’ müzik grubu ve Ankara Devlet Opera ve Balesi solist sanatçıları, dünya müziklerinden seçtikleri geniş repertuarlarıyla Samsun'da müzik şöleni sunmaya hazırlanıyor

Dünya müzikleri SAMDOB’da

Türkü, tango ve etnik müziklerin yanı sıra, ünlü operalardan sevilen arya ve düetlerin seslendirileceği ‘Bizden Size’ konseri, 1 Aralık 2018 Cumartesi akşamı Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Sahnesi’nde sanatseverleri bekliyor. Ankara Devlet Opera ve Balesi solist sanatçıları Feryal Türkoğlu (Soprano) ve Ferda Yetişer’in (Mezzo-Soprano) yorumlayacağı eserlere, Ankara Devlet Opera ve Balesi Piyanisti Malahatİsmayilova ile birlikte ‘ConFuoco’ piyonoluquintet grubu üyeleri, Başkent Üniversitesi Öğretim Görevlisi A. Özge Erdem (Keman) ve Aslı Gültekin (Viyolonsel), Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestra Sanatçısı Çise Korkmaz (Keman) ve Hacettepe Üniversitesi Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Yeliz Özkaya (Viyola) eşlik edecek. 

DOYUMSUZ MÜZİK YOLCULUĞU!

İlk konserini Samsun’da gerçekleştirecek olan ConFuoco müzik grubu ve ADOB solist sanatçılarının yer alacağı konser, dünya müziklerinden sevilen eserlerle sanatseverleri doyumsuz bir müzik yolculuğuna çıkartacak. İki bölümden oluşacak konserde; Anadolu’dan Kafkasya’ya, Avrupa’dan Amerika’ya birçok kültüre ait müzikler, sanatçıların yorumuyla hayat bulacak. ‘Bizden Size’ konseri 1 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 20:00’de Aydın Gün Sahnesi’nde gerçekleştirilecek. Konserin biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletiva.com adresinde satışa sunuldu. SAMDOB gişesi de hafta içi 10:00-18:00 saatleri arası, temsil günleri saat 20:00’e kadar açık bulunuyor.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER