DRAM!

Samsun'da geçim sıkıntısı ve yoksulluk bu kez yüzünü, kullanılmış giysilerin ve molozların atıldığı boş bir arsada yüzünü gösterdi. Arsaya atılan giysileri seçerek, üzerlerine olup olmadığın deneyen bir baba ve oğlunun trajik durumu, gazetemiz objektiflerince de an be an görüntülendi

DRAM!

Samsun'da son dönemlerde yükselmeye başlayan plazaların hemen yanı başında bulunan ve henüz kentsel dönüşüme girmemiş boş arsaya atılan kullanılmış kıyafetler, insanların içinde bulunduğu geçim darlığını yani yoksulluğu bir kez daha görünür kıldı. Üstelik de trajik görüntülerle. 

ÇÖP PAZARI OLUŞTU

İlkadım ilçesinde Kılıçdede Mahallesi’ndeki Kastamonu Sokak, kentteki ekonomik gelir farklılığının böylesine yan yana olduğu ilginç bir yer olmayı sürdürüyor. Öyle ki sokağın bir tarafında aylık kirası 4 bin-5 bin TL ya da en ucuzu 500 bin TL'den satılan ofislerin bulunduğu plazaları, karşı yakasında ise gecekondular ve artık şehir çöplüğü haline getirilmiş boş arsa ve virane evleri aynı kare içerisinde görüntüleyebiliyorsunuz. Kastamonu Sokak'ta artık şehir çöplüğü haline gelmiş boş arsanın son iki gündür konukları ise bir hayli yoğun. İki gün önce bir vatandaşın molozlara döktüğü kullanılmış kıyafetler, eski ayakkabıları gören yoksul vatandaşların biri gidiyor diğeri geliyor. Çöp pazarının son konukları ise bir baba ve oğluydu.

TEK TEK İNCELEDİLER

Çöplükteki kıyafetleri tek tek inceleyen baba ve oğlu, beğendikleri kıyafetlerin kendilerine olup olmayacağını göz kararı da olsa denemeye çalıştılar. Kıyafetleri tek tek seçen baba ve oğul, beğendikleri kıyafetleri yanlarına alarak moloz yığınından ayrıldılar. Onlardan kısa bir süre sonra da bu kez başka bir vatandaş, çöp pazarına yöneldi. Bizlere de yoksulluğun ne kadar trajik bir durum olduğunu ortaya koyan bu görüntüleri çekmek düştü.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER