Diyarbakırlılar PKK Teröründen Kaçıyor

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesindeki Kaynartepe mahallesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından, vatandaşlar evlerini terk ediyor.

Diyarbakırlılar PKK Teröründen Kaçıyor
Kaynartepe mahallesinde sokağa çıkma yasağı kararının alınmasının ardından buradaki vatandaşlar, can güvenliği endişesiyle evlerini terk etmeye başladı. Bazı aileler, yanlarına aldıkları eşyalarla evlerinden ayrıldı. Bu sırada ailesiyle göç eden bir çocuğun gözyaşı döktüğü görüldü.

PKK'YA TEPKİLİLER

Teröristlerin saldırısı sonucu mağdur olduklarını belirten vatandaşlar, PKK'ya tepki gösterdi. Bir güvenlik görevlisi ise ailesiyle evlerini terk etmek zorunda kalan bir çocuğu, başını ve yanağını okşayarak sevdi. Bölgedeki kasapların, sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından iş yerlerindeki etleri taşıması dikkati çekti. Bu arada, çukur kazılan ve barikat kurulan ara sokakların çevresinde zırhlı araçlarla önlem alan güvenlik güçleri, bir sokakta roketatar mermisi ele geçirdi.

SAĞLIK EKİPLERİ HAZIR BEKLİYOR

İlçenin en büyük mahallesi Kaynartepe'de zaman zaman silah ve patlama sesleri gelirken, ambulans ve sağlık görevlileri de hazır bekletiliyor. Kentin en işlek geçiş noktalarından Koşuyolu Caddesi de sokağa çıkma yasağı kapsamında olduğu için araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Merkez Bağlar ve Kayapınar ilçelerini Yenişehir ve Sur'a bağlayan en önemli güzergahlardan biri olan caddenin Ofis Semti çıkışı olan Ofis Alt Geçidi'nin de trafiğe kapanmasının ardından, Ofis-İstasyon ve Ofis-Seyrantepe güzergahlarında araç yoğunluğu yaşandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER