Diyarbakır'da Nevruz Kutlamaları Başladı

Diyarbakır'daki Nevruz kutlamaları sıkı güvenlik önlemleri altında başladı. Nevruz Parkı'na vatandaşlar kurulan 5 ayrı polis noktasından aranarak girerken, çevrede de geniş güvenlik önlemleri alındı

Diyarbakır'da Nevruz Kutlamaları Başladı
Diyarbakır'daki Nevruz kutlamaları her yıl olduğu gibi bu yıl da merkez Bağlar ilçesinde bulunan Nevruz Parkı'nda bugün saat 10.00'dan itibaren kutlanmaya başladı

EDİRNE'NİN DE ARALARINDA OLDUĞU İLLERDEN TAKVİYE POLİS

Edirne, Manisa, İzmir, Antalya, Kırıkkale gibi illerden takviye gelenlerin de aralarında olduğu 5205 polis kentte görevlendirilirken, kritik noktalara da zırhlı araçlarla polis ekipleri konuşlandırıldı.

Nevruz Tertip Komitesi de yaklaşık 5 bin kişiyi güvenlik görevlisi olarak görevlendirdi. Polis, alana girenleri kurulan 5 ayrı arama noktasından tek tek arayarak girmelerine izin verdi. Bu arada başlarında Abdullah Öcalan fotoğraflarının bulunduğu şapka takanların alana alınmadığı görüldü.

Nevruz ateşi için yaklaşık 3 ton odun alana getirildi. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı da kentin değişik noktalarından otobüslerle vatandaşları alana taşıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER