Diyarbakır'da anlamlı yürüyüş

Diyarbakır’ın Kocaköy ilçesinde bir araya gelen yüzlerce kişi, Türk bayraklarıyla yürüyerek terör örgütü PKK’ya tepki gösterdi.

Diyarbakır'da anlamlı yürüyüş

İlçedeki sivil toplum kuruluşlarınca gerçekleştirilen "Teröre lanet, şehide saygı" yürüyüşü, Karaz Camisi önünde  başladı. Ellerinde Türk bayrakları  taşıyan gruptakiler, sık sık attıkları "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" ve "Kahrolsun PKK" sloganlarıyla terör örgütü PKK'yı ve kanlı saldırıları kınandı.

Kocaköy Devlet Hastanesi önünde sona eren yürüyüşte grup adına  açıklama yapan İmam Hatipliler Derneği Kocaköy Şube Başkanı Bekir Akdemir, yürüyüşü Boyunlu Mahallesi kırsalında PKK'lı teröristlerce gerçekleştirilen  saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Hatip Çağlar anısına düzenlediklerini söyledi.

''BAYRAĞIMIZIN İNMEMESİ HEPİMİZİN ORTAK GAYESİDİR''

Terörün her türlüsüne karşı olduklarını aktaran Akdemir, şöyle  konuştu:

"Hiçbir örgüt, cemaat ve gruba aklımızı kiraya vermeden diyoruz ki bu  memlekette yaşayan Türk, Kürt, Zaza, Laz, Çerkez, Arap hepimiz kardeşiz ve  hepimiz eşit haklara sahip vatandaşlarız. Aynı dine mensubuz ve aynı kıbleye  yöneliyoruz. Minarelerimizde ezanın susmaması, kutsal vatanımızın bölünmemesi,  bağımsızlığımızın simgesi bayrağımızın inmemesi hepimizin ortak gayesidir."

Ortak gayenin huzur ve refah içerisinde, kardeşçe yaşamak olduğunu  ifade eden Akdemir, "Genelecek nesillerimize bizi hayırla yad edecekleri bir ülke  ve toplum bırakmak istiyoruz. Kim bu memlekette fitne ve fesada zemin hazırlarsa,  şahsi ve siyasi hırslarına bu kardeşliğimizi feda etmeye çalışırsa, buna şiddetle  karşı çıkıp ne gerekiyorsa yapmaya hazırız." ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından grup, şehitler için dua okuduktan sonra dağıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER