Dışarısı 40, İçerisi Eksi 5 Derece

Antalya'da hava sıcaklığı gün içinde 45 dereceye kadar çıkarken, kentte alternatif serinlik merkezlerine ilgi artıyor.

Dışarısı 40, İçerisi Eksi 5 Derece

Antalya Akvaryum bünyesindeki Kar Dünyası, eksi 5 derece sıcaklıkta hizmet veriyor.

TATİLCİLERİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR

'Dışarıda 40, içeride eksi 5 derece' sloganıyla kapılarını açan merkez, gün içinde yerli yabancı yüzlerce tatilciyi ağırlıyor. Soğuk çarpmasından korunmak için özel kıyafetler giyilerek girilen Kar Dünyası'nda kayak pisti, buz müzesi ve dondurulmuş balık sergisi yer alıyor.

24 SAAT BİLGİSAYAR KONTROLÜNDE

Kar Dünyası içindeki hava sıcaklığının yaz- kış eksi 5 derecede olmasını sağlayan teknolojinin 24 saat bilgisayar kontrolünde çalıştığını belirten İşletme Müdür Yardımcısı Okan Gürses, çalışmaları hakkında bilgi verdi.

DIŞARIYA ÇIKMAK İSTEMİYORLAR

Sıcak havayla birlikte işletmeye ilginin arttığını, özellikle yabancıların ve çocukların ilgisinin yüksek olduğunu vurgulayan Gürses, "40 derece kavurucu sıcaktan gelenler buz gibi atmosferi görünce şaşırıyor. Dışarı çıkmak istemiyorlar" dedi.
Kar Dünyası'nda soğuk eğlence hakimken dışarda ise sahiller tatilciler tarafından doldu. Antalyalıların ve tatilcilerin akın ettiği Konyaaltı Plajı, çocukların eğlence merkezi oldu. Her yaştan insan denize girip serinledi. Anneler çocuklarıyla birlikte denizin keyfini çıkardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER