Devlet, Havza’da 4 milyon TL’lik zarara uğratıldı

Samsun’un Havza İlçe Belediyesi Başkanı Murat İkiz, ilçede bulunan bir kaplıca işletmecisini Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne şikayet etmelerine rağmen hiç bir işlem yapılmamasına tepki gösterdi

Devlet, Havza’da 4 milyon  TL’lik zarara uğratıldı

Samsun'un Havza İlçe Belediyesi Başkanı Murat İkiz, ilçede bulunan bir kaplıcanın kira ve su borcunu ödemeyen bir şahıs tarafından 25 yıldır işgal edildiğini açıkladı. Samsunkenthaber.com.tr’nin haberine göre; Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, yaptığı açıklamada Havza ilçesinde bulunan söz konusu kaplıca işletmecisine dava açtıklarını ve bu davayı kazandıklarına dikkati çekti.

VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İŞLEM YAPMIYOR!

Kaplıca işletmecisine açılan davanın Yargıtay aşamasında olduğunu da belirten Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, başta kira olmak üzere belediyelerine ve Samsun Büyükşehir Belediyesine olan su borçlarını da ödemeyen işletmeciyle ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğünün yaptıkları şikayetlere rağmen hiç bir işlem yapmamasına anlam veremediklerini ifade etti.

5 YILDIR ÖDEMİYORLAR, 2 MİLYON TL’YE ÇIKTI

Söz konusu kaplıca işletmecisinin Havza Belediyesi’ne 5 yılda toplam 1.460.148.50 TL sıcak su borcu bulunduğunu bu nedenle kendisine dava açtıklarını açıklayan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, söz konusu borcun faizleri ile birlikte yaklaşık 2.000.000 TL'yi bulduğunu vurguladı.

‘HEM İŞGAL EDİYOR, HEM DE UYGUNSUZ İŞLER YAPIYORLAR’

Kaplıca işletmecisinin 4 Milyon TL’yi bulan zarara yol açtığını ve aynı şekilde şikâyetçi oldukları bu şahsın Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı SASKİ'ye de su borcu nedeni ile mahkemelik ve icralık durumda olduğunu açıklamasında belirten Murat İkiz, konu ile ilgili şunları dile getirdi. "Söz konusu kaplıca işletmecisi kira, soğuk ve sıcak su borçlarını ödemediği gibi, 25 yıldır adeta işgal ettiği kaplıcada uygunsuz işler de yapmaktadır. Tüm bunları ilgili makam ve yetkili mercilere yazılı evraklarla şikayet etmemize rağmen bu işletmeci hakkında hiç bir işlem yapılmaması şaşkınlık vericidir."

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER