Devlet 9500 personel alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, personel alımı başvurularına başladı. Toplam 9500 kişinin personel olarak alınacağını söyledi.

Devlet 9500 personel alacak

Açıklama, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinden duyuruldu. 

9500 personel alımı
 
Başbakan Binali Yıldırım tarafından da dile getirilen konuda Diyanet İşleri Başkanlığı'na 6 bin imam hatip, 3 bin Kur-an Kursu öğreticisi 600 müezzin kayyım olmak üzere toplamda 9500 kişinin alınacağı ifade edildi.

Başvurular 16 Ocak tarihinde sona erecek

Başvuruda bulunacak adayların en az 50 puan almış olması şartı aranırken en yüksek puanı alan 3 katı aday sözlü sınava çağırılacak.  Başvurular ise 16 Ocak tarihinde sona erecek.

"657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 4, 5, 6, 7 ve 8'inci bentlerinde belirtilen şartları taşımak. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşımak. İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Meslek Yüksek Okulu, İlahiyat Önlisans veya İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak. (Müezzin-kayyım unvanına başvuracak lise mezunları için hafızlık belgesine sahip olmak). Lisans mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP124; Önlisans mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP123; Ortaöğretim mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP122 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak. Başvuru yapacağı unvanda görev yapmaya mani bir engeli bulunmamak. Kuran kursu öğreticiliği için bayan olmak. Hafız olmak. (Hafız kontenjan gruplarına başvuran adaylar için). Halen Başkanlığımız teşkilatında kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER