Derik'teki saldırıda 29 kişi adliyede

Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk'ün şehit edilmesiyle ilgili olarak gözaltına alınan 29 kişi adliyeye sevk edildi​.

Derik'teki saldırıda 29 kişi adliyede
PKK'lı teröristlerce 10 Kasım'da makam odasında el yapımı patlayıcı ile düzenlenen, İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği Derik Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Safitürk'ün şehit düştüğü saldırının ardından Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma sürüyor.;

29 KİŞİ ADLİYE'YE SEVK EDİLDİ

Soruşturma kapsamında emniyet ve jandarma ekiplerince gözaltına alınan, kamu görevlilerinin de bulunduğu 71 kişiden 29'unun emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Aralarında Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü T.E ile yeğeni olan Yazı İşleri Şefi Ş.M ve Derik Belediyesi Zabıta Amiri V.E'nin de bulunduğu 29 zanlı adliyeye sevk edildi. Zanlıların savcılıktaki sorgusu sürüyor.

Gözaltındaki 42 kişinin ise emniyetteki işlemleri devam ediyor.

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği Derik Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk, Derik Kaymakamlığındaki makam odasında PKK'lı teröristlerce 10 Kasım'da düzenlenen saldırıda şehit düşmüştü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER