Derhal terk etsinler!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İslam İşbirliği Teşkilatı İcra Komitesinin “Halep'teki durum” konulu olağanüstü toplantısına başkanlık etti.

Derhal terk etsinler!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Halep'te tahliyelerin güvenli bir şekilde sağlanması ve insani yardımların ulaştırılması için önceki gün Moskova'da Rusya ve İran ile üçlü toplantı düzenlediklerini hatırlatarak, "Halep'te ateşkes, güvenli tahliyeler, insani yardımların derhal sağlanması ve bu uygulamaların ülkenin diğer bölgelerine yayılması konusunda bir anlayış var.” dedi.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İcra Komitesinin “Halep'teki durum” konulu olağanüstü toplantısına başkanlık eden Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, Halep'te yaşanan trajedi sebebiyle toplandıklarını belirtti.

Suriye'de çatışmaların patlak verdiği dönemden bu yana ülkenin yerle bir olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, Suriye halkının korkunç bombardıman, abluka ve açlık sebebiyle zarar gördüğünü anlattı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 600 bin kişinin öldüğü ve 11 milyondan fazla kişinin de yerinden edildiği savaşın sonuçlarının bir felaket olduğunu ifade ederek, yaklaşık 6 milyon Suriyelinin de ülkelerini terk etmek zorunda kaldığını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER