Demir seni pafta diye duvara çakar!

Millet İttifakı İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, 31 Mart seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirme toplantısında kendisini 'proje' olmakla suçlayan Erhan Usta'yı ağır bir dille eleştirdi, ‘siyasi leş’ iması yaptı. Tekin ayrıca, "Mustafa Demir seni parselasyon paftası diye duvara çakar" dedi

Demir seni pafta  diye duvara çakar!

31 Mart seçimlerinde Millet İttifakı'nın adayı gösterilen Hayati Tekin, Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta'nın kendisine yönelttiği 'proje aday', ‘Hayati Tekin siyasi meftadır’ sözlerine sert tepki gösterdi. Tekin, “Mustafa Demir seni parselasyon paftası diye duvara çakar” derken, “Öyle siyasi kişilikler de vardır ki onursuzca yaşar, leş olur” dedi.

BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Hayati Tekin, İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu ile birlikte partisinin il başkanlığında dün düzenlediği basın toplantısında Erhan Usta'nın kendisine yönelttiği eleştirilere hem yanıt verdi hem de sert bir dile eleştirdi. Erhan Usta'nın bir medya grubunun el değiştirmesinin kendisine daha fazla zaman yer verdiğine yönelik eleştirilerini yanıtlayan Tekin, "Kıt kanaat bir bütçeyle yürüttüğüm çalışmalarımı yaptığım reklam çalışmaları üzerinden ağzına sakız etti. Niye o televizyona beni çıkarmışlar. Çünkü ben o televizyon ile çalışan bir ajans ile anlaştım. Bana son zamanlarda medyaya niye ağırlık vermişim diye de soruyor. Ne zaman ağırlık vereceğimi, birilerine mi soracağım" dedi.

EŞİMİN KREDİ KARTINDAN ÖDEDİM

Usta’nın kendisine reklam için yaptığı harcamaları kimin verdiğini sorduğunu da belirten Hayati Tekin, "Paraları kim vermiş? Usta bunu sormakta haklıdır. Kendisinin paralarını birileri verdiği için beni de kendine benzetiyor. Dervişin fikri neyse zikri de o olur. Ben bütün web sitelerimi kendi talimatımla, kendi kimliğimle açtırdım. Birini anlaştığım ajansa, diğerini de Sinan Sallabaş'a açtırdım. Paralarını da eşimin iki aylık kredi kartından ödedim. Toplamda 33 bin 598 lira ödeme yapmışım. Erhan Usta bunu sorarken aynaya bakmıyor, kendine bakmıyor" dedi.

BENİM SİTEMİ BİLE SATIN ALDI

Google üzerinde Hayati Tekin yazıldığı zaman, Erhan Usta'nın internet sitesinin reklamının çıktığını ifade eden Tekin, "Rakibinin sitesini bile satın almış. Kendine hiç yakışmayan bir tarz sergiledi. Bunu ne ben kendisine yakıştırabildim ne Samsun halkı yakıştırabildi. Zaten Erhan Usta'ya oy verenler de pişman oldular. Hayati Tekin sitesine girince Erhan Usta çıkıyor. Ama Demir'in sitesine girince yine Demir çıkıyor. Hayati Tekin ile oynuyor, Mustafa Demir ile oynamıyor ya da birbirlerinin ayağına basmak istemiyorlar" diye konuştu.

USTA’NIN İHRACI İÇİN İLGİNÇ İMA

Erhan Usta'ya karakter ve onur açısından seviyesini Hayati Tekin ile ölçmesini rica eden Tekin, "Erhan Usta kendi partisinin programını savunurken ustaca disipline verildi, ustaca ihraç edildi, AK Parti'nin fire oylarını toplaması için de ustaca gönderildi" iddiasında bulundu.

SEN KENDİNİ NE SANIYORSUN?

Erhan Usta'nın kendisinin adaylığı için 'proje' iddiasını ortaya attığını hatırlatan Hayati Tekin, "Bunu söylemesinin sebebini biliyorum, olay şu; Seçimler akabinde tüm Samsun halkı Erhan Usta'ya 'Niye aday oldun, oyları böldün. Bak Mustafa Demir'in kazanmasına sen sebep oldun' diye suçlandı. Bu feverandan kurtulmak isteyen arkadaş çamuru bana atarak çare arıyor. Neymiş, Mustafa Demir ve Erhan Usta yarışacakmış, CHP ve İYİ Parti ittifakı aday çıkartmayacakmış. Sen kendini ne zannediyorsun. Bu işin profesörü duayeni olur da, böyle bir şeyi acaba yine de kendinde görebiliyor mu?" dedi.

DEMİR SENİ PARSELASYON DİYE DUVARA ÇAKAR

Erhan Usta'nın seçimi kazanamadığı için Samsun'un kaybettiğini söylediğini de anımsatan Hayati Tekin, "Sen 'zeka engelli' gibi bir yafta kullanarak toplumda yer alan engelsiz kardeşlerime hakaret edeceğine, kendi kısırlığına derman bul. Bulamazsın çünkü bu iş senin işin değil. Projecilik, belediyecilik, inşaat senin işin değil. Hayata yeniden gelip, Hayati Tekin gibi bir daha okuyup, bir daha değerli profesörlerin yanında dirsek çürütüp bu mesleği iyi öğrenmen gerek. Yüz tane oyum olsa birini bile vermeyeceğim sayın Mustafa Demir imar ve parselasyon paftası diye duvara çakar, döner de bu işi öğretir. Ekonomistliğin de böyleyse yandı gülüm Türkiye. Samsun için bulunduğu müsteşarlık görevinde bile Samsun için hiçbir öneri ve hiçbir katkın olmamış. Varsa söyle. Yalnız tek adam rejimine geçilirken, yani anayasa oylamaları dahil AK Parti'nin tüm yasalarının altında senin de imzan ve oyun var" diye konuştu.

BAZI SİYASİLER DE ‘LEŞ’ OLUR

Erhan Usta'nın kendisine söylediği 'siyasi bir meftadır' sözlerine de cevap veren Tekin, "İnsanlar doğar, büyür, onur ve haysiyetiyle ölür. Hayırla yad edilir, o kişiye mefta denir. Ama öyle siyasi kişilikler de var ki onursuzca yaşar leş olur, her taraf kokar. Allah ne beni ne sevdiklerimi bu pozisyona düşürmesin" dedi.

Gazete Gerçek

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER