DEMİR'DEN 'MAKİNA İKMAL' TURU

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Genel Sekreter İlhan Bayram ile birlikte Makine İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı’nı ziyaret etti

DEMİR'DEN 'MAKİNA İKMAL' TURU

Büyükşehir Belediyesi Sanat Atölyesi’ni de ziyaret eden Başkan Mustafa Demir, burada gerçekleştirilen sanatsal çalışmalara büyük ilgi gösterdi. Sanat eseri üretimini artırarak satışa sunacaklarını söyleyen Demir, "Atölyemizde 100'üncü yıl anısına yapılan kabartma tabloları devlet büyüklerimize hediye edeceğiz" açıklamasında bulundu.

DEMİR ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kurum içi inceleme gezileri kapsamında Genel Sekreter İlhan Bayram ile birlikte Makine İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı’nı ziyaret etti. Daire Başkanı Mehmet Ekmekçi ve şube müdürleri ile bir araya gelen Başkan Mustafa Demir, çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Makine bakım, ikmal, tasarım ve grafik, yol işaretleme şube müdürlüklerini de gezen Başkan Demir, çalışmaları yerinde inceledi.

ESERLERİN YAPILIŞLARINI ÖĞRENDİ

Son olarak kente estetik ve sanatsal değer kazandıran Büyükşehir Belediyesi Sanat Atölyesi’ni de ziyaret eden Başkan Mustafa Demir, rölyeflerden heykellere, el işlemelerinden taş kabartmalara, sanatsal tablolardan hediyelik eşya ürünlerine kadar çok sayıda eserin yapılışıyla ilgili bilgi edindi.

KENT TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAK

Demir, ayrıca şunları söyledi: "Sanat Atölyesi'nde çok sayıda eserinin ustalıkla yapılabildiğini görmek beni mutlu etti. Sanatsal faaliyetlerin üretimini artırarak eserlerin kent tanıtımına ve ekonomisine katkı vermek için iç piyasada da satışa sunulmasını sağlayacağız. Ayrıca ürün ve eser çeşitliliğini çoğaltacağız."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER