Delta mobilyalarına zarar verenlere uyarı!

Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti içerisindeki ahşap bilgilendirme ünitelerin duvarlarına yazı yazıldığı ortaya çıktı. Samsun Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği (SAMKUŞ) Müdürü İsmail Mutlu, duyarlılık çağrısı yaptı

Delta mobilyalarına  zarar verenlere uyarı!

Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti içerisinde yer alan bilgilendirme ve dinlenme alanlarının bulunduğu ahşap ünitelerin duvarlarına, bazı duyarsız kişi veya kişiler tarafından yakılarak yazılar yazıldığı ortaya çıktı. Samsun Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği (SAMKUŞ) Müdürü İsmail Mutlu, deltanın korunması ve geliştirilmesi için ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini belirterek, duyarlılık çağrısı yaptı.

MUTLU: EL BİRLİĞİ İLE HAREKET ETMELİYİZ

İsmail Mutlu, “Samsun’umuzun önemli değerlerinden biri olan Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti’nde, çok ciddi çalışmalar yürütmekteyiz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne aday durumdaki deltamız, içerisinde barındırdığı habitat ile tüm dünyanın gözü önündedir. Doğal yaşamı ile adeta cennetten manzaralar sunan deltamızda maalesef, ziyaretçilerimizi bilgilendirme amaçlı oluşturulan ahşap ünitelerimize zarar verildiği görülmektedir. Bu olumsuzluk bizleri derinden üzmüştür. Doğal yaşamı ile adeta cennetten manzaralar sunan deltamızı korumak, kollamak ve geliştirmek hepimizin görevidir. Bunun için elbirliği ile hareket etmek, topyekûn mücadele vermek durumundayız” diye konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER