Davutoğlu, Sabaha Kadar Ağlamış

Karar gazetesi yazarı Vahdettin İnce, çözüm sürecinin sora erip operasyonların başlamasından sonra, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun sabaha kadar ağladığını söyledi.

Davutoğlu, Sabaha Kadar Ağlamış

Sare Davutoğlu'nun bir gün kendisini aradığını belirten  Vahdettin İnce,  Sare Davutoğlu'nun kendisine "Ahmet Bey, bu kararı verirken sabaha kadar uyumadı. Oradaki çocuklar ne olacak diye ağladı" dediğini aktardı.

DAVUTOĞLU "IZDIRAP" DUYDU

"Barış süreci"nin sona erip operasyonların başladığı günlerde bir çalıştay için  Çankaya köşküne gittiğini söyleyen  Vahdettin İnce, Davutoğlu'nun bu karardan dolayı "ızdırap" duyduğunu belirtti.

"SABAHA KADAR UYUMADI, ORADAKİ ÇOCUKLAR NE OLACAK DİYE AĞLADI"

Çalıştay tamamlandıktan sonra Başbakan'a yazdığı bir kitabı gönderdiğini yazan  Vahdettin İnce şöyle devam etti:

"Birgün telefonum çaldı. Başbakanlık'tan arıyorlardı. Sare Hanımefendi görüşmek istiyor dediler. Heyecanla buyursunlar dedim. Hanımefendi "Kürdinsan"ı okumuş. Başladı anlatmaya. Uzun uzun nasıl etkilendiğini anlattı. Sonunda "ben bu kitapta kendimi buldum" anlamında bir ifade kullandı. Siz neler çektiyseniz,  Batı Anadolu'da biz de aynısını çektik dedi. Bir ara sözü, süren hendek savaşlarına, çatışmalara getirdi ve "Ahmet Bey, bu kararı verirken sabaha kadar uyumadı. Oradaki çocuklar ne olacak diye ağladı" dedi."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER