Davutoğlu Polis Akademisi'nde Konuşuyor

Başbakan Davutoğlu polis teşkilatının 171. yılında Polis Akademisi'nde konuşuyor

Davutoğlu Polis Akademisi'nde Konuşuyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu Polis Akademisi'nde konuşuyor.

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları ise şöyle;

Polis teşkilatımız milletten ayrı, halkın üstünde bir güç kaynağı değil halkın içinde halkla beraber ifa edilen bir meslektir.

POLİS TEŞKİLATIMIZDAN BEKLENTİLER

Bizim polis teşkilatımız kurulduğu andan itibaren bütün milleti kuşatır ve temsil eder.

Zeynep kızımız bize eşinden bahsederken 'Hep Sur'u bana gezdirmek istiyordu. Benim büyüdüğüm Sur'u sana anlatamadım, gösteremedim' diye hayıflandığını söyledi. Sur artık polisimize, askerimize jandarmamıza emanettir.

Her bir polisimiz hangi vilayetten olursa olsun halkın arasına karıştığında 81 vilayettendir. Her toplum kesimine aynı ölçüde yakın aynı ölçüde uzaktır.

Birlik ve beraberlik vatandaşın her birine ayrım yapmadan güvenlik hissini veren asker, jandarma ve polisimizle mevcuttur. Halkın içinden çıkmış olmakla, halka muhabbet göstermekle sorumlu olduğunuz kadar halka verdiğiniz imajla, algıyla da sorumlusunuzdur.

Buradan ekranları başındaki anne babalara sesleniyorum, ne olur çocuklarınızı polisle korkutmayın, polis korkulacak değil sığınılacak biridir.

EMNİYET TEŞKİLATI MİLLETİN BAĞRINDAN ÇIKMIŞTIR

Özellikle çocuklara, gençlere muhabbetle bakın. Vatandaşlara bir şey sorduğunuzda sizin nezdinde güven hissetsinler. 'Bu benim ablam, annem, abim, arkadaşım, dostum' diye düşünsünler. Emniyet teşkilatı milletin bağrından çıkmış sımsıcak bir teşkilattır.

Kamu düzenini mutlak surette ikame ettireceksiniz. Kamu düzeni hepimizin içinde olduğu bir düzendir.

Terörle mücadele sadece suç örgütüylü mücadele değil aynı zamanda bir beka mücadelesidir. Serdar Kazar Pozantı Emniyet Müdürlüğü'nde çalışan arkadaşımız. Elinde mühimmat bittiğinde kendini bombanın üstüne atarak arkadaşlarını koruyan bir yiğidimiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER