Davutoğlu Neden THY Uçağı İle Gitti?

AK Parti kongresinde başbakanlığı bırakacak olan Başbakan Ahmet Davutoğlu, son resmi ziyareti için bugün Bosna Hersek'e gitti.

Davutoğlu Neden THY Uçağı İle Gitti?

Ancak bu ziyarette dikkat çeken bir detay vardı. Son ziyaretinde  Türk Hava Yolları'ndan kiralanan bir uçak ile  Bosna Hersek'e gitti. Ulaşılan bilgilere göre TC ANA uçağının şu an Meclis Başkanı  İsmail Kahraman'ın hizmetinde olması ve TC-TUR uçağının  Bosna Hersek'e teknik imkanlardan dolayı inemeyecek olması sebebiyle THY'den bu ziyaret için bir uçak kiralandı.

Başbakan  Ahmet Davutoğlu,  Bosna Hersek ziyareti öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında  Bosna Hersek'e sembolik değeri çok yüksek olan bir ziyaret için gidildiğini belirterek, "Artık 90'lı yılların aksine  Bosna Hersek'in arkasında dağ gibi duracak olan  Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletimiz her zaman var olacak" dedi.

NEDEN THY UÇAĞI İLE GİTTİ?

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgilere göre devletin havuzunda olan TC-TUR uçağı Bosna-Hersek havalimanına teknik eksikliklerden dolayı inmeye müsait değil. TC-ANA uçağı ise  Uzakdoğu seyahati kapsamında Meclis Başkanı  İsmail Kahraman'a tahsis edildi. Bu yüzden Başbakan  Ahmet DavutoğluTHY'den kiralanan 160 kişilik uçak ile Bosna-Hersek'e gitti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER