Davetiyeler Davutoğlu İmzasıyla Hazırlandı

AK Parti'de, Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kararıyla alınan 2. Olağanüstü Büyük Kongre için hazırlıklar başladı

Davetiyeler Davutoğlu İmzasıyla Hazırlandı

AK Parti'deki olağanüstü kongre kararının ardından dün akşam AK Parti'nin en üst karar alma merci olan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeleri, "2. Olağanüstü Büyük Kongre"nin 22 Mayıs'ta yapılması için alınan kararı imzalamaları için parti genel merkezine davet edildi.

ÜST KURUL VE ÇALIŞMA GRUPLARI OLUŞTURULDU

AK Parti'de, ikinci kez yapılacak olağanüstü büyük kongre için genel başkan yardımcılarının aralarında bulunduğu "üst kurul" oluşturuldu. Üst kurul, kongrenin yapılması ile ilgili çalışmaları koordine eden birim olarak faaliyet gösterecek.

Üst kurulun altında çalışma grupları oluşturuldu. Teşkilat ve seçim işleri başkanlıkları ile eski milletvekillerinden oluşan çalışma grupları, AK Parti'nin daha önce yaptığı 5 olağan ve 1 olağanüstü kongreyi inceleyecek ve üst kurula görüş ve değerlendirmelerini bildirecek.

RESMİ SÜREÇ BAŞLADI

Olağanüstü kongre ile ilgili parti içi hazırlıklar sürerken, resmi işlemlere de başlandı. Bu kapsamda ilk olarak kongrenin yapılacağı salon kiralandı, gazete ilanları verildi ve il başkanlıklarına duyuru yapıldı.

Bugün, Çankaya İlçe Seçim Kuruluna kongre başvurusu gerçekleştirildi.

DAVETİYELER, DAVUTOĞLU İMZASIYLA HAZIRLANDI

AK Parti'nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi için basılacak davetiyelerde, Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu'nun imzası yer alacak. Kongreye siyasi partilerin yanı sıra sivil toplum örgütleri, kanaat önderleri ile yabancı temsilciler de davet edilecek.

Kongre hazırlıklarını, pazartesi günü toplanacak üst kurul değerlendirecek. Kurul, hem kongrenin konseptini hem de gösterime sunulacak filmle ilgili son kararı da pazartesi günü verecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER