Darbeci İki Subayın Eşleri KPSS Şüphelisi!

FETÖ'nün darbe girişiminde gözaltına alınan askerlerden Haldun Gülmez ile Binbaşı Zafer'in eşlerinin, 2010 KPSS davasının şüphelisi oldukları öğrenildi

Darbeci İki Subayın Eşleri KPSS Şüphelisi!

FETÖ'nün darbe girişimi nedeniyle gözaltına alınan  askerlerden Haldun Gülmez ile İzmir'deki askeri casusluk soruşturması kapsamında,  hakkında yakalama kararı çıkarılan Binbaşı Recep Zafer'in eşlerinin KPSS soruşturması şüphelileri arasında yer alması, her iki soruşturmanın FETÖ ile  bağlantılı olması nedeniyle dikkati çekti.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele saldırı düzenleyen askerler arasında  bulunan, üzerinde Erdoğan'a ve hükümete yönelik bedduanın da yer aldığı ve yaralı  ele geçirilen Deniz Yüzbaşı Haldun Gülmez'in eşi Kübra Gülmez'in de 2010  soruşturmasının şüphelileri arasında yer aldığı görüldü.

Darbecilerin, girişimlerini apar topar başlatmalarına neden olduğu  iddia edilen İzmir'deki askeri casusluk soruşturması kapsamında, hakkında  yakalama kararı çıkarılanMarmaris Recep Zafer'in eşi Zeynep Afra Zafer'in de 2010  KPSS sorularının sızdırılması davasındaki şüpheliler arasında yer aldığı öğrenildi. Sağlık gerekçesiyle rapor alarak savcılığa gelmeyen Recep Zafer hakkında yakalama kararı bulunmaktadır.

2010 KPSS soruşturması kapsamındaki şüpheli 580 kadının subay eşi  olduğu ve bu kişilerin KPSS'de 100 ve üzerinde soruya doğru cevap verip, sınavı  kazandıkları tespit edilmişti. Kübra Gülmez ve Zeynep Afra Zafer'in de yüksek  puan alan asker eşleri arasında yer aldığı bilgisine ulaşıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER