Dar Ağacıyla Terör Ve Tecavüz Protestosu

Türk Büro-Sen Çorum Şubesince cinsel olaylar ve terör saldırıları protesto edilerek suçlular için yeniden idam cezası getirilmesini istedi.

Dar Ağacıyla Terör Ve Tecavüz Protestosu

Hürriyet Meydanı'ndaki eylemde Türk Büro-Sen Çorum Şube Başkanı Sami  Çam, MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, Türk eğitim-Sen Çorum Şube Başkanı Selim  Aydın, Ülkü OcaklarıEğitim ve Kültür Vakfı Çorum Şube Başkanı Ahmet Hattab İmal,  söz konusu sendikaların üyeleri, bazı sivil toplum örgütü temsilcileri ve  vatandaşlar, terör saldırılarını ve son dönemde gündeme gelen cinsel istismar  olaylarını protesto etti.

Temsili idam sehpasının kurulduğu eylemde konuşan Türk Büro-Sen Çorum Şube Başkanı Çam, son dönemde artan terör saldırıları ile gündeme gelen tecavüz  ve istismar haberlerinin, Türk milletini derinden yaraladığını söyledi.

Terör ile tecavüz suçlarında caydırıcılığın olması gerektiğini  vurgulayan Çam, "Tecavüz ve istismar olayları en az terör saldırıları kadar  içimizi yakıyor. Milletimiz, katiller, tecavüzcüler ve şehitlerimizin kanları  ellerine bulaşanlar için idam sehpaları kurulmasını ve bunların darağacında  sallandırılmasını istiyor." diye konuştu.

Çam hükümet ve muhalefet partilerine, idam cezasının yeniden  getirilmesi çağrısında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER