Damlaya damlaya göl olsun

Samsun İli Fakirleri Koruma Derneği Başkanı Adem Vural, dernek olarak pek çok ihtiyaç sahibi Samsunlu aile ve öğrenciye yardım ettiklerini ancak kendilerinin de desteğe ihtiyaçları olduğunu söyledi. Vural, ‘Damlaya damlaya göl olsun’ diyerek seslendi

Damlaya damlaya göl olsun

Samsun İli Fakirleri Koruma Derneği (SAFKON) Yönetim Kurulu Başkanı Adem Vural, eğitim-öğretim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere yaptıkları yardım çalışmalarında, kendilerine destek olmaları yönünde kentteki hayırseverler destek çağrısı yaptı.

‘CİDDİ ANLAMDA DESTEĞE İHTİYAÇLARI VAR’

Başkan Adem Vural, “Derneğimiz adı altında ortaokul, lise ve üniversitede eğitim-öğretim gören birçok öğrencimiz var. Derneğimiz pek çok, yetim, nüfusları kalabalık olan ihtiyaç sahibi ve hasta olan ailelerimiz var. Bu insanların ciddi anlamda desteğe ihtiyaçları var. Samsun’un haricinde kent dışında da üniversite okumakta olan öğrencimize, derneğimiz bünyesinde yardım ediyoruz. Bu öğrencilerimiz bizden aldıkları maddi ve manevi yardımlarla okumaya çalışıyorlar” diye konuştu.

‘DAMLAYA DAMLAYA GÖL OLUR’ MANTIĞINDAYIZ

“Dernek olarak elimizden geleni yapıyoruz. Ancak yetersiz kalıyoruz” diyen Adem Vural, “Hayırsever bir kardeşimiz belki yüksek rakamlarda yardım yapamaz ancak ‘damlaya damlaya göl olur’ mantığı çerçevesinde hareket etmemiz gerekiyor. Bu anlamda Samsun’un desteğine ihtiyacımız var. Elinizden ne gelirse gelsin, geldiği kadar derneğimize yardımda bulunursanız, bu çocuklarımızı ve ailelerini mutlu edebiliriz” şeklinde konuştu.

‘ONLARA YARDIM ETMEMİZ GEREKİYOR’

Taşımalı eğitim gören ancak servis paralarını ödemekte güçlük çeken aileler olduğunu da vurgulayan Adem Vural, “Hakikaten zor durumda olan Samsunlu aileler var. Dernek başkanı olarak hayırseverlere sesleniyorum; ne olur bu insanlara sahip çıkalım. Çocuklarımız yurtta da kalsalar aylık bir giderleri var. Yurt parası yatırıyorlar ve bazıları ev tutmuş kira veriyorlar. Bir üniversite öğrencisine ne kadar para harcadığını bilmemiz gerekiyor. Onlara yardım etmemiz gerekiyor. Bizler dernek olarak gönüllülük usulü ile çalışıyoruz. Elimizden geldiği kadar gücümüz yettiğince ailelere gıda, giyim ve öğrencilerimiz geldikçe aynı yardımları yapıyoruz. İnsanlara hizmet etmek bizim için onur ve mutluluktur. Sizlerin de katkılarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Gazete Gerçek

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER