Dağı taşı bombalamışız

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, İsrail’den alınan İHA’larla ilgili konuştu. ‘’Dağı, taşı bombalamışız’’dedi.

Dağı taşı bombalamışız

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, “İsrail’den aldığımız İHA’ların ürettiği bilgilere dayanarak yapılan bu bombalamaların önemli bir bölümünün isabetsiz olduğunu sonradan anladık. Sonradan anladık ki dağı taşı bombalamışız aslında” dedi. 


İsrail’den alınan İHA’ları terörle mücadelede etkin bir şekilde kullanamadıklarını ifade eden Nurettin Canikli, "2003-2004 yıllarda terörle mücadelede gerçekten çok etkili bir şekilde kullanma imkanı olan insansız hava araçlarını (İHA) İsrail’den satın aldık. Çok büyük paralar ödedik satın aldık ama hiçbir zaman etkin bir şekilde kullanamadık. 


Bombalamaların isabetsiz olduğunu anladıklarını vurguladı


O İHA’ların ürettiği istihbarat üzerine ona dayanarak uçaklarımız harekat yaptılar Kuzey Irak’ta terör örgütüne yönelik, daha sonra bu bilgiler esas alınarak İsrail’den aldığımız İHA’ların ürettiği bilgilere dayanarak yapılan bu bombalamaların önemli bir bölümünün isabetsiz olduğunu sonradan anladık. Sonradan anladık ki dağı taşı bombalamışız aslında. Bugün dünyanın en teknolojik insansız hava aracını ürettik yüzde yüze yakın oranda yerli olmak üzere ve silahta taktık. Şu anda terörle mücadelede etkin bir şekilde kullanıyoruz” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER