Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Küresel Mesaj'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Uluslararası Yüksek İdari Yardı Mercileri Birliği Kongresi'de açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Küresel Mesaj'

Küresel düzeyde en çok ihtiyaç hissedilen konu başlığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "En fazla kıtlığını çektiğimiz konuların başında adalet geliyor" dedi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

"Teknolojik alandaki gelişmelere rağmen dünyamız daha huzurlu bir yer haline dönüşmedi, dönüşemedi. İşte yanıbaşımzıdaki Suriye'de insanlar her gün katlediliyor. Rejimin ve destekçilerinin saldırıları neticesinde 600 bin insan hayatını kaybetti. Milyonlarca insan çocuklarıyla beraber mülteci haline geldi."

Türkiye olarak denizlerden topladığımız mülteci sayısı 110 bini buldu. Buna rağmen adaleti sağlaması gereken küresel adalet kurumları büyük bir atalet içinde. Bu yüzden biz, dünya 5'den büyük diyoruz.

"ERDOĞAN O KAVRAMA DİKKAT ÇEKTİ"

Sizlerin dikkatini bir kavrama özellikle dikkat çekmek istiyorum. Bu kavram 'adalet dairesidir'. Öteki unsurlar dönüp dolaşıp merkezdeki adalete gelmek zorundadır. Adalet kavramı da kadim devlet anlayışımızın merkezindedir.

Ancak adaletsizlikleri ortadan kaldırmaya çalışmalarımızda maalesef önümüze hep engeller çıkartıldı. Bölücü terör örgütü bölgelerimizde alt yapı yatırımlarımızı sabote etmek için her fırsatı kullandı. Bir başka çete de özellikle yargı içine yerleştirdiği elemanlarıyla kendi devletine saldırdı. Türkiye bu çeteyle mücadelesini kararlı bir şekilde yürütüyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER