Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik imza!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Katar Emiri Temim bin Hamed Al Sani arasında Trabzon’daki Ramada Otel’de Türkiye-Katar Yüksek Stratejik İşbirliği Komite Toplantısı gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik imza!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Temim bin Hamed Al Sani arasında Trabzon’daki Ramada Otel’de Türkiye-Katar Yüksek Stratejik İşbirliği Komite Toplantısı gerçekleştirildi.

Yaklaşık 2,5 saat süren toplantı sonrasında sağlık, eğitim, gençlik ve spor, kültürel, iktisadi, gümrük, teknoloji, tarım, ekonomi ve  savunma sanayi alanlarında konuk Katar Devleti bakanları ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gümrük Bakanı Bülent Tüfekçi, Bilim ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin katılımı ile işbirliği anlaşmalarına imza atıldı. İmza töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Temim bin Hamed Al Sani de hazır bulundu.

Toplantı öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Katar Yüksek Stratejik İşbirliği için Trabzon'a gelen Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamad Al Sani ile bölgede kış turizmi yapılabilecek alanları incelemişti.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER