Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geliyor

AK Parti'nin Samsun'daki belediye başkan adayları önümüzdeki hafta sonunda belli oluyor. Hakan Karaduman'ın görevden alınmasının ardından İl Başkanlığı’na atanan Avukat Ersan Aksu düzenlediği ilk basın toplantısında, AK Parti İl Aday Tanıtımın Toplantısı’nın önümüzdeki hafta sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla, görkemli bir törenle yapılacağını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geliyor

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta ile arasında yaşanan Cumhur İttifakı'nda ilçelerin paylaşımı üzerindeki tartışmanın ardından görevden alınan AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman'ın yerine atanan Avukat Ersan Aksu göreve başladı. Aksu dün düzenlediği ilk basın toplantısında, AK Parti'nin belediye başkan adaylarının önümüzdeki hafta sonunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla yapılacak tanıtım toplantısında açıklanacağını söyledi.

KARADUMAN GÖREVİ DEVRETTİ

Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, görevi devralmasının ardından basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısı öncesi devir teslim töreni gerçekleştirildi. İl başkanlığında gerçekleşen ve duygulu anların yaşandığı törende Başkan Aksu, görevi devraldığı Hakan Karaduman'a çiçek ve hediye verdi. Daha sonra partililerin yoğun katılımıyla basın toplantısı gerçekleştirildi.   

YILMAZ VE DEMİR DE KATILDI

AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısına AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Turan Çakır, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, il kadın ve gençlik kolları başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

MAHCUP OLMAMAYI DİLİYORUM

Törende tebrikleri kabul eden İl Başkanı Av. Ersan Aksu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın - Genel Başkanımızın tasarrufları ve gördükleri lüzum üzerine Genel Merkezimizce Samsun İl Başkanlığımızda bir nöbet, bayrak değişimi yapılmasına dair karar alınmıştır. Bu karar sonucunda Genel Merkez yöneticilerimizin değerlendirmeleri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın, Genel Başkanımızın da tensipleriyle AK Parti Samsun İl Başkanlığı görevi 2 Ocak 2018 Çarşamba günü şahsıma tevdi edilmiştir. Hemen ifade etmeliyim ki bu, mesuliyeti ve şerefi yüksek bir görevdir. Bu görevin şahsıma tevdi edilmesi ise şahsım için büyük bir onurdur. Üstlendiğim görev ve mesuliyetin idraki içinde; liderimize ve milletimize layık olmak adına samimiyet ve tevazu içinde inançla görevimi ifa etmeye gayret edeceğimi ifade ediyor, Yüce Mevlâ’dan, milletimize partimize ve partililerimize mahcup olmamayı diliyorum" dedi.

KARADUMAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Görevden alınan İl Başkanı Hakan Karaduman'a da çalışmalarından dolayı teşekkür eden Ersan Aksu, "Av. Hakan Karaduman kuruluşundan bugüne partimizin pek çok kademesinde görev almış, son olarak benim de başkanlığımı yapmış bir kardeşimizdir. Kendisiyle teşkilat hiyerarşisi içinde siyasi çalışmalar yaptık. Bugün itibarıyla bayrağı bana devretmiş olsa da kendisiyle siyasi ve şahsi ünsiyetimiz devam edecektir. Bu vesileyle değerli kardeşim, başkanım Av. Hakan Karaduman’a ve ailesine sağlık ve mutluluklar diliyorum" diye konuştu.

TEMEL DAVAMIZ MEMLEKET VE MİLLETE HİZMET

AK Parti'de memlekete ve millete hizmet davası ve inancının esas olduğunu dile getiren Aksu, "Bu itibarla biz teşkilat mensupları için davamızın lideri Sayın Cumhurbaşkanımızın talimat ve tasarrufları, Genel Merkez Yöneticilerimizin karar ve talimatları esastır. Memleketimizin, milletimizin ve gönül coğrafyamızın ümidi ve güvencesi olan partimizde sevgi, saygı ve kardeşlik esastır. Kuruluşundan bugüne Samsunumuzda İl ve İlçe teşkilatlarımızda ve yerel yönetimlerimizde görev almış en üst kademeden en alt kademeye kadar tüm partili büyüklerimize, arkadaşlarımıza ve kardeşlerimize en kalbi duygularla selam ve sevgilerimi iletiyorum. Ve hassaten bu süre zarfında ebediyete irtihal etmiş olan partili kardeşlerimize de Cenabı Allahtan rahmet diliyorum. Bu duygularla programımıza iştirakinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor, tüm Samsunlu hemşerilerime en kalbi saygı, sevgi ve selamlarımı iletiyorum" dedi.

ERDOĞAN ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA SAMSUN’A GELİYOR

Basın toplantısında soru almayan Ersan Aksu, Samsun’da ilçe belediye başkan adaylarının ise önümüzdeki hafta sonu açıklanacağını söyledi. Ersan Aksu, aday tanıtım toplantısının Samsun’da yapılacağını belirterek, toplantıya Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağının sinyallerini verdi. Aksu, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çok önem verdiği Karadeniz’in başkenti olarak gördüğü Samsun’daki aday tanıtım toplantısını kesin olmamakla birlikte önümüzdeki hafta sonundan itibaren icra edeceğiz” diye konuştu.

AKSU ADAY ADAYLIĞINDAN ÇEKİLDİ

Bu arada AK Parti İl Başkanlığı’na atanan Ersan Aksu, İlkadım Belediye başkan aday adaylığından da çekildi. Aksu, Samsun’daki yerel seçim sürecini yönetecek isim olacak. Aksu yönetim kurulunda beraber çalışacağı isimlerle ilgili de değişiklik yapacak.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER