Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, teröristlerce katledilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün cenaze töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mardin Derik'te teröristlerce katledilen KaymakamMuhammed Fatih Safitürk'ün cenaze törenine katıldı.

Derik'te PKK'lı teröristlerce katledilen Kaymakam Safitürk'ün cenazesi, helallik için Sakarya'daki baba evine getirildi. Tören katılım yoğun olurken, Cenaze Namazı'nı baba Asım Safitürk kıldırdı.

'KANINI YERDE BIRAKMAYACAĞIZ'

Törende konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Biz Muhammed Fatihlerimiz'in kanını yerde bırakmayacağız.'' dedi. Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Bu alçaklar, bu ahlaksızlar, bu adiler zannediyorlar ki Kandil'de, şurada burada alçakça yaptıkları bu suikastlarla bir yere varacaklar. Varamayacaklar. Biz Muhammed Fatihlerimizin kanlarını yerde bırakmayacağız. Allah'ın izniyle bunların kökünü kazıyacağız. Eğer bunların kökünü biz kazıyamazsak bunun hesabını indi ilahide veremeyiz."

'ALLAH NE DEMİŞ, BİZİ O İLGİLENDİRİR'

Şahsa karşı işlenen suçlarda af yetkisinin şahsa varislerinde olması gerektiğine dikkat çeken Erdoğan, ''İdamla ilgili konu zaten gündemdedir. Parlamento da bu kararı verdikten sonra 'Cumhurbaşkanı olarak bu kararı ben onaylarım' dedim ve bununla ilgili kararı Batı veremez, bununla ilgili kararı biz veririz. Şahsa karşı işlenmiş suçun affedicisi o şahsın varisleridir, devlet değildir. Bu, devlete karşı işlenmiş bir suç değildir. Devlete karşı işlenen suçları devlet affedebilir, o ayrı mesele. Ama şahsa karşı olanda tek af yetkisi onun varislerindedir. Dolayısıyla George şöyle demiş, Hans böyle demiş onlar bizi ilgilendirmiyor. Allah ne demiş. Bizi o ilgilendiriyor." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER